ye-logo.v1.2
8 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 4 жовтня

Історія 1191
У 1778 році 4 жовтня ікону Летичівської Богородиці було короновано як чудотворну. Зараз вона зберігається у Любліні
У 1778 році 4 жовтня ікону Летичівської Богородиці було короновано як чудотворну. Зараз вона зберігається у Любліні. Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

4 жовтня 1778 року Станіслав Раймунд Єзерський провів обряд коронації ікони Летичівської Богородиці. З того часу Летичівська ікона на довгі роки стала оберегом для вірян Поділля. Потрапила вона до містечка у 1606 році, її привезли домініканські монахи з Ватикану. Рятуючи святиню від рук більшовиків, 1920 року її вивезли до Польщі. У роки незалежності до Летичева повернулась лише її копія, сама ікона досі зберігається у Любліні.

У Кам’янці-Подільському 4 жовтня 2004 року відкрили меморіальну дошку Григорію Тонкочеєву. Її розташували на будинку № 50 на вулиці Лесі Українки. Саме в цьому будинку він мешкав у 1962—1991 роках. Таким чином у місті відзначили сторіччя з дня народження почесного громадянина міста.

4 жовтня 2014 року у Хмельницький завітав азербайджанський веломандрівник Раміль Зіядов. Для містян він влаштував зустріч, де розповів про свій велотур п'ятьма країнами світу. Мандрівник за шість місяців проїхав з прапором Азербайджану через Росію, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан і Китай.Проїхавши майже 15 тисяч кілометрів, він став першим велосипедистом з Азербайджану, хто зумів подолати таку велику дистанцію. Під час подорожі дав безліч інтерв'ю телеканалам, скрізь розповідаючи про історію, культуру та традиції азербайджанського народу.

4 жовтня 2017 року у Старокостянтинові попрощалися із пілотами, які загинули під час авіанавчань. Трагедія сталась біля села Берегелі Красилівського району, розбився військовий літак Л-39. В результаті авіакатастрофи загинуло двоє пілотів - підполковник Сергій Бородаченко та старший лейтенант Михайло Ткаченко. Прощання відбулось у 42 гарнізонному будинку офіцерів. З місцевого аеродрому два військово-транспорті літаки доставлять тіла пілотів на їхню батьківщину. Сергія Бородаченка поховали на Черкащині, а Михайла Ткаченка в Харківській області.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую