ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 15 листопада

Історія 1245
ua.korrespondent.net
ua.korrespondent.net. Фото: Під час реконструкції Кам'янець-Подільський знову перетворюється на столицю УНР

Що про цей день розповідають історичні джерела.

15 листопада 1919 року в Кам’янці-Подільському відбулося останнє засідання Директорії на чолі з Симоном Петлюрою та міністрів уряду. На ньому ухвалили, що в зв'язку з виїздом за кордон двох членів Директорії верховне керівництво справами республіки покладається на Головного Отамана Петлюру, який іменем Директорії затверджує всі закони та постанови.

16 листопада Петлюра прийняв Івана Огієнка. На прощання сказав: «Не знаю, що буде далі... Полякам не вірю, з ними писаної угоди немає, не дають... Бережіть Україну, як зможете». Головноуповноваженим уряду УНР Іван Огієнко був до 8 липня 1920 року. Петлюра ж покинув свою тимчасову столицю. При виїзді з міста отамана і його кортеж затримали польські жовніри, намагаючись конфіскувати автомобілі. Кілька годин вмовлянь і пояснень — і машини продовжили свій шлях.

15 листопада 1919 року в Кам’янці-Подільському відбулося останнє засідання Директорії на чолі з Симоном Петлюрою та міністрів уряду. Фото: tovtry.com

15 листопада 2010 року сайт «Є» повідомляв, що в Богданівцях знайшли «сліди» останнього імператора Російської імперії Миколи II. Місцеві розповіли журналістам, що одна з жительок села, в передсмертній відвертій розповіді згадала, що Микола ІІ став весільним батьком для її старшої сестри.
«У 90 з лишком років місцева жителька повідала, що її старша сестра на початку ХХ століття вийшла заміж за начальника охорони останнього російського царя. І, нібито, на весілля, яке відбулося у рідному селі нареченої, завітав дорогою з Могильова сам Микола ІІ. Став весільним батьком та благословив їх на шлюб. Проте, жодних документів щодо цієї події ані у бабусі, ані в селі не збереглося. Та, як стверджувала покійна, шлюб тривав недовго. У 1915 році чоловік її старшої сестри помер від тифу, а сестра згодом переїхала в Проскурів та вдруге вийшла заміж», - йдеться у повідомленні. Окрім цього, богданівчани стверджували, що як доказ перебування в їх селищі останнього імператора, був вигравіюваний самовар, який нібито старенька зберігала до самої смерті. Проте, сімейну реліквію так ніхто і не знайшов, і усі передсмертні розповіді перетворилися на звичайну легенду.

15 листопада 2015 Олександр Симчишин переміг у виборах та став головою Хмельницької міської ради з результатом 59,9% голосів. Згідно з протоколом виборчої комісії за свободівця Симчишина проголосували 41943 виборці, за самовисуванця Костянтина Чернилевського – 27008 виборців.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую