ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 15 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 295
15 листопада в історії Хмельниччини
15 листопада в історії Хмельниччини. Фото: report.if.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

15 листопада 1970 року в газеті «Прапор Жовтня» вийшов перший матеріал із серії з 16 статей «Знайомтесь з рідним містом». Видання знайомило читачів з вулицями та майданами Старого міста Кам’янця-Подільського. Серед них: Старопоштовий спуск, Кузнечна вулиця, Музейна вулиця, Старий бульвар, Вулиця Карла Маркса, Вулиця Кірова, Центральна площа, вулиця Бебеля, Радянська площа, вулиця Свердлова, Госпітальна вулиця, вулиця Рози Люксембург та інші. На початку 1970-х років С.К.Шкурко задумав розширити серію газетних статей про вулиці і видати книгу нарисів про історичне минуле вулиць Кам’янця-Подільського. На жаль плани про видання книги нарисів у видавництві «Будівельник», чи у львівському «Каменярі», так і залишилися в задумах.

15 листопада 2010 року сайт «Є» повідомляв, що в Богданівцях знайшли «сліди» останнього імператора Російської імперії Миколи II. Місцеві розповіли журналістам, що одна з жительок села, в передсмертній відвертій розповіді згадала, що Микола ІІ став весільним батьком для її старшої сестри.
«У 90 з лишком років місцева жителька повідала, що її старша сестра на початку ХХ століття вийшла заміж за начальника охорони останнього російського царя. І, нібито, на весілля, яке відбулося у рідному селі нареченої, завітав дорогою з Могильова сам Микола ІІ. Став весільним батьком та благословив їх на шлюб. Проте, жодних документів щодо цієї події ані у бабусі, ані в селі не збереглося. Та, як стверджувала покійна, шлюб тривав недовго. У 1915 році чоловік її старшої сестри помер від тифу, а сестра згодом переїхала в Проскурів та вдруге вийшла заміж», - йдеться у повідомленні. Окрім цього, богданівчани стверджували, що як доказ перебування в їх селищі останнього імператора, був вигравіюваний самовар, який нібито старенька зберігала до самої смерті. Проте, сімейну реліквію так ніхто і не знайшов, і усі передсмертні розповіді перетворилися на звичайну легенду.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую