ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Старокостянтинові відкрили портретну галерею роду князів Острозьких

Історія 2834
Портрети відомого роду зможе побачити кожен, хто відвідає замок з екскурсією
Портрети відомого роду зможе побачити кожен, хто відвідає замок з екскурсією. Фото: Уравління культурної політики і ресурсів виконкому міської ради

Розташована вона в князівському замку.

Сьогодні, 24 грудня, в Старокостянтинові відкрили портретну галерею роду князів Острозьких. Розмістили її в історико-культурному центрі-музеї «Старий Костянтинів» - в замку князів Острозьких. Наразі в експозиції експонують 11 картин. Деякі з цих полотен сягають півтораметрового розміру.

«На одному з обговорень щодо того, як далі має будуватися концепція розвитку замку князів Острозьких, було вирішено створити картинну галерею цього князівського роду. Вирішили її оформити в одній з кімнат замку. Ми попрацювали з істориками, нам допомагали навіть науковці з Острога. Відтворені на полотні картини - репродукції портретів відомого роду. Одну з картин відтворив місцевий художник. Тобто зробили копію зі збереженої фотографії. Це зображення має свою історію. Після Пилявецької битви в замку в Старокостянтинові Богдан Хмельницький проводив старшинську раду. Цю подію художник зобразив на картині. Вона зберігалася в нашому замку до 1954 року, до закриття музею. Куди вона далі поділася – ніхто не знає. Але збереглося її фото. От за ним ми й відтворили полотно», - розповів сайту «Є» начальник управління культурної політики і ресурсів виконкому міської ради Василь Муляр.

Читайте також: У Старокостянтинові встановлять пам’ятник розстріляним старшинам УНР.

Додає, що в експозиції можна побачити портрети засновника міста князя Василя-Констянтина Острозького, його дружини Софії Тарновської, батька Костянтина Івановича, дядька Федора, синів Януша та Олександра та інших відомих постатей роду Острозьких.

Діятиме експозиція на постійній основі. Портрети відомого роду зможе побачити кожен, хто відвідає замок з екскурсією.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую