ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Кам’янці-Подільському досліджують найдавнішу башту литовського періоду

Історія 2920
Ця башта раніше не досліджувалася і була своєрідною «білою плямою» серед оборонних пам
Ця башта раніше не досліджувалася і була своєрідною «білою плямою» серед оборонних пам'яток Кам'янця. Фото: надане НІАЗ «Кам'янець»

Наразі тут працюють археологи та реставратори.

У Кам’янці-Подільському розпочали археологічні дослідження найдавнішої башти литовського періоду, яка входить в оборонну систему Верхніх Польських воріт. Наразі тут працюють археологи та реставратори. Як розповіли сайту «Є» в Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець», ця башта раніше не досліджувалася і була своєрідною «білою плямою» серед оборонних пам’яток Кам’янця.

«Можна сказати, що ми реалізувати давню мрію – дослідити цю башту, - розповідає Василь Фенцур, директор НІАЗ «Кам’янець». - До робіт залучили реставраторів та археологів. Взагалі, раніше її називали напівбаштою. В процесі розкопок вже стало зрозуміло, що це була таки башта».

Розкопки здійснюють археологи Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології Національної академії наук України» (керівник – Павло Нечитайло).

Паралельно з проведенням археологічних досліджень на башті литовського періоду триває ремонт зовнішньої кладки стін Турецьких бастіонів. Фото: надане НІАЗ «Кам’янець»

Наразі археологи уже виявили вхідний портал з білим кам’яним обрамленням. Як виявилося, вхід в цю башту був значно нижче, десь на 1,5-1,8 метра. Уже розчищено нижній ярус та встановлено розміри башти – 7,6 на 8,3 метра.

Читайте також: В Кам’янці-Подільському археологи розкопали кам’яницю післяосманського часу.

Зазначають, що первісно башта була двоярусною, закритого типу. Нижній ярус башти глухий. Північна стіна укріплена потужними контрфорсами висотою до 5-ти метрів та прорізана бійницею. Також виявлено кам’яні п’яти склепіння втраченого другого ярусу башти, кам’яне мощення нижнього ярусу башти. Під час розкопок предмети ХІХ століття - підкову, картеч та металеве ядро.

Як зазначає Василь Фенцур, одночасно з проведенням археологічних досліджень проводиться і ремонт кладки стін Турецьких бастіонів: тут закладають вивали в кладці, вже реставрували втрачені краї бійниць.

Проводяться ремонтні роботи стін, бійниць та проїзду між Кушнірською баштою і муром Турецьких бастіонів. Фото: надане НІАЗ «Кам’янець»

«Також, після досліджень та консерваційних робіт зробимо захід всередину, щоб можна було оглянути, як виглядала ця башта. Хочемо перетворити її на експозиційний об’єкт фортифікаційного характеру. Зверху буде облаштований консерваційний дах. Тож цю башту литовського періоду згодом можна буде побачити як законсервовану, але добре бережену руїну».

Роботи з дослідження башти здійснюють коштом заповідника. Завершити їх планують вже до кінця року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую