ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Календар пам’ятних дат краю на 2021 рік презентували у Хмельницькому

Історія 1484
В архівах бібліотеки збереглися довідники, видані понад пів століття тому, починаючи з середини 60-х років минулого століття
В архівах бібліотеки збереглися довідники, видані понад пів століття тому, починаючи з середини 60-х років минулого століття. Фото: Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека

Такий рекомендаційний покажчик-довідник бібліотека видає щорічно уже понад пів століття.

Сьогодні, 9 лютого, в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці презентували «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2021 рік». Такий рекомендаційний покажчик-довідник бібліотека видає щорічно уже понад пів століття, починаючи з 1966 року.

«У цьому бібліографічному покажчику сконцентровано найбільш важливі дати, що стосуються Хмельниччини, - розповіла під час презентації Катерина Чабан, директорка Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки. – Ми маємо за мету узагальнити всі важливі події та дати нашого краю. Виявити, популяризувати та донести до користувачів інформацію про видатних подолян, історичні події, ювілейні дати, що стосуються нашого краю. А також зацікавити науковців розширювати коло пошуків та писати до цього календаря дописи».

Катерина Чабан зазначає, що до написання статей до «Календаря…» долучилися бібліотекарі, історики, краєзнавці, науковці, культурологи … Додає, що саме завдяки їм відшуковують щороку багато нових та цікавих дат, що стосуються нашого краю. Зокрема, під час підготовки довідника на 2021 рік було виявлено понад шість десятків нових дат.

Розповіли у бібліотеці й про ювілейні дати, якими буде багатий цей рік. Так, у 2021 ювілеї святкуватимуть два древніх містечка – Полонне, якому виповниться 1025 років з дня першої згадки, та Меджибіж, де відзначатимуть 875-річний ювілей.

Як зазначив під час презентації «Календаря…» Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», під час археологічних досліджень на території замку знайшли печатку Київської метрополії, яка є свідченням того, що місто існувало і раніше.

«Ця знахідка на пів століття робить старшим Меджибіж, - каже він. – Утім, за традицією, відлік ведеться від першої писемної згадки, тож Меджибіж цього року матиме ювілей. Маємо надію, що до цієї дати будуть викарбувані монета та випущені марки й конверти, які промовлятимуть про історію стародавнього Меджибожа. І якщо Полонне з його поважною датою – це все ж місто Волині, то Меджибіж – найдавніше містечко Поділля. Наразі немає давніших літописних згадок про якесь інше місто на Поділлі, які б були давнішими, ніж згадка про Меджибіж».

Також 100-річний ювілей святкуватиме Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. Як зазначив кандидат історичних наук Віктор Адамський, ювілей академія припадає на осінь. До того часу науковці закладу хочуть презентувати системне дослідження з історії академії. Деякі відомості збирають по крупинці, адже архів закладу від часу заснування і до Другої світової війни не зберігся.

Як зазначає Катерина Чабан, «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини» на 2021 рік виданий невеликим накладом і ним поповнять бібліотеки області. Для широкого загалу видання за кілька днів буде доступне на веб-сайті бібліотеки. Тут, до речі, зберігаються і щорічні архіви календарів, починаючи з 2013 року.

Читайте також: Два найдревніші міста Хмельниччини відзначатимуть ювілеї.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую