ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Сатанові знайшли оздоби давнього костелу

Історія 1862
На залишки кам
На залишки кам'яних фрагментів натрапили, розбираючи кам'яний мур. Фото: Анатолій Кобілецький, фейсбук-сторінка САТАНІВ історичний

На залишки кам’яних фрагментів натрапили, розбираючи кам’яний мур.

У Сатанові під час впорядкування території, де заплановано відкрити Туристично-інформаційний центр, знайшли залишки фрагментів оздоблення давнього костелу, зруйнованого у 30-і роки минулого століття.

Як розповів сайту «Є» селищний голова Сатанівської територіальної громади Альберт Собков, на частини декору натрапили, розбираючи кам’яний напіврозвалений мур.

«Розгорнули каміння, і побачили, що це фрагменти оздоби костелу, - каже Альберт Собков. – Вірніше, уламки, які залишилися після знищення будівлі комуністами у 30-х роках минулого століття».

Наразі елементи декору знищеної будівлі планують встановити на спеціальні підставки на території Туристично-інформаційного центру, який планують відкрити вже у травні. Інформацію про історію втраченої будівлі розмістять на спеціальному стенді.

Відомо, що костел Пресвятої Трійці, спочатку дерев’яний, був зведений у Сатанові у XVI столітті. Пізніше на його місці постав вже мурований храм. У радянські часи храм закрили та зруйнували.

Читайте також: До обласного архіву з приватної колекції передали історичні документи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую