ye-logo.v1.2

Зловживання місцевої влади в Проскурові та підземні смітники — 8 червня в історії

Історія 2567
Розслідування показало, що міська дума незаконно завищувала ціни на харчі, квартплату, податки з проведення вистав, концертів
Розслідування показало, що міська дума незаконно завищувала ціни на харчі, квартплату, податки з проведення вистав, концертів. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У Проскурові 8 червня 1918 року запрацювала тимчасова ревізійна комісія, яка зрештою виявила порушення та зловживання з боку місцевої влади. До цієї комісії входили представник судового відомства, податковий інспектор, два громадські діячі від земського й міського самоврядування та фахівець з юридичних питань. За висновками розслідування в Проскурові, міська дума незаконно завищувала ціни на продукти харчування, квартплату, податки із проведення вистав, концертів. Після таких порушень звільнили заступника голови управи.

Загалом місцеве самоврядування у добу гетьманату, яка тривала впродовж квітня-грудня 1918 року, підпорядковувалося департаменту місцевого самоврядування міністерства внутрішніх справ. Окремі його відділи міського та земського господарства займалися управлінням містом, створенням нових міських поселень, затвердженням і зміною планів забудови міст, проведенням виборів, відкриттям і закриттям земських зборів, відводом земель для потреб військ, а також питаннями місцевих дорожніх, залізних і водних шляхів.

У Проскурівському повіті функціонувала система органів місцевого самоврядування, до якої входили міська дума й повітові, волосні земські збори (представницькі органи, до яких входила громадськість). Оскільки органи місцевого самоврядування не належали до державних органів влади, а їх представники були обрані ще в 1917 році, то вони не викликали довіри у центральної влади Через це і призначались перевірки. Проблемну ситуацію мали б вирішити вибори, проте гетьману не вдалось їх провести.

Цей день в історії Хмельниччини

Цього дня у 1966 році в Кам’янці-Подільському запрацювала швацька фабрика навчально-виробничого підприємства глухих. Вона була розташована в Старому місті на Поштовому узвозі. Фабрика була розрахована на 70 швацьких місць і працювала у дві зміни. Крім виробництва, на ній також організували навчання, адже в місті не було кваліфікованих швачок. За перші три роки роботи чисельність працівників збільшилася з 50 до 375 людей.

8 червня 2015 року на сході країни загинув 21-річний хмельничанин — сержант Збройних Сил України Олексій Герега. Воїн служив у 28-й окремій механізованій бригаді. Загинув поблизу міста Красногорівка Донецької області в результаті наїзду на протитанкову міну та вибуху військового автомобілю ГАЗ-53, який перевозив боєзапас на позиції українських військ.

У Хмельницькому 8 червня 2018 року презентували підземні контейнери для сміття. Перший з них встановили на вулиці Гагаріна, фактично через дорогу від обласної філармонії. Ще один розмістили на вулиці Соборній, поблизу «Укрсоцбанку». Їх головна перевага — відсутність смороду. Ідею встановлення підземних контейнерів міський голова Олександр Симчишин підхопив у Португалії. 

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1668 рік — Петра Дорошенка проголосили гетьманом усієї України «Обох берегів Дніпра».

1783 рік — В Ісландії розпочалося виверження вулкана Лак. Ця катастрофа, яка вважається найбільшою з часів заселення острова, забрала життя орієнтовно десяти тисяч людей. Значні викиди діоксиду сірки в атмосферу спричинили надзвичайні погодні умови: важкий сірчаний туман розлігся над Західною Європою, який забрав життя тисяч людей у 1783 році та взимку 1784-го.

1915 рік — Художник Казимир Малевич створив свій перший «Чорний квадрат». До речі, загалом відомо чотири авторські варіанти цього полотна.

Цього дня народилися

1858 рік — Рогоза Олександр Францевич, український військовий діяч. Військовий міністр Української Держави у 1918, розстріляний більшовиками.

1989 рік — Ольга Жовнір, українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка. Народилася Ольга Богданівна в Нетішині, а вищу освіту здобула у Хмельницькому національному університеті. На Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні Ольга Жовнір була запасною в українській команді з фехтування на шаблях, однак тренери поставили її на фінальний бій замість Галини Пундик. І хоча вона у фіналі нанесла лише шість результативних уколів з 45 командних, українська команда у складі Ольги Харлан, Олени Хомрової та Ольги Жовнір все ж здобула перемогу над китайською командою з рахунком 45:44.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую