ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Бої з «червоними» та повторне відкриття Америки — 22 липня в історії

Історія 1625
22 липня 1919 року Січові стрільці зупинили наступ більшовиків. На знімку офіцери 3-го артполку в Меджибожі
22 липня 1919 року Січові стрільці зупинили наступ більшовиків. На знімку офіцери 3-го артполку в Меджибожі. Фото: joanerges.livejournal

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У середині липня 1919 року через Збруч переправилась 50-тисячна Українська Галицька Армія, яку витіснили поляки. Після її об’єднання зі силами УНР стартувала наступальна операція проти Таращанської бригади «червоних». Та саме йшла на Кам’янець-Подільський.

Бої за Кам’янець-Подільський були досить важкими, але українським військовим вдалося 22 липня зупинити наступ більшовиків. Згодом ворога вдалося вщент розгромити поблизу села Великий Карабчіїв, яке нині входить до складу Городоцької громади. Проте того ж дня «червоним» все ж вдалося захопити Смотрич та Мар’янівну нинішнього Кам’янець-Подільського району. Як наслідок, 2-й корпус УГА, який тоді зосереджувався в районі Дунаївців, опинився у небезпечній ситуації.

Щоб виправити це, галичани відразу перейшли у контрнаступ. Хоча їм одразу ж вдалося контрударом відбити Смотрич, ситуація надалі залишалася складною. Тому 2-й корпус УГА вирішив захопити Проскурів для збільшення території дислокації корпусу.

Цей день в історії Хмельниччини

22 липня 2015 року на сході загинув Герой з Кам’янця-Подільського 29-річний Микола Гордійчук з позивним «Гризун». Життя воїна забрала міна-розтяжка, на якій віг підірвався поблизу блок-посту «Шахта», що між Авдіївкою та Ясинуватою Донецької області.

У Кам’янці-Подільському до війни Микола Гордійчук був активним громадським діячем, пластуном, музикантом, учасником команди КВК «Наш Формат», ведучим молодіжної програми «Шоу Кадрів», засновником та солістом гуртів «Своєрідне» і «The Dendy». Під час Революції Гідності входив до складу 15-ї сотні Самооборони Майдану. Коли ж розпочалася російсько-українська війна, Сході Микола Гордійчук став добровольцем у батальйоні спеціального призначення «Гарпун».

У Кам’янці-Подільському з полеглим Миколою Гордійчуком попрощалися 25 липня 2015 року. Фото: з архіву редакції

У Кам’янці-Подільському з полеглим Миколою Гордійчуком попрощалися 25 липня 2015 року. Фото: з архіву редакції

У селі Кульчини колишнього Красилівського району 22 липня 2019 року пам’яткоохоронці й волонтери дослідили територію старого єврейського кладовища. Їх метою стало підтвердження місць поховань і братських могил, адже у минулому столітті всі надгробки були зруйновані та використані місцевими жителями для будівництва власних господарських споруд.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1502 рік — У Лісабон повернувся португальський корабель, на борту якого перебував мореплавець, картограф й астроном Амеріго Веспуччі. Це плавання принесло йому славу першовідкривача Нового Світу — саме так тоді називали Америку. Землі, які відкрили експедиції Веспуччі та Колумба, їх сучасники сприймали як різні частини світу. Вважалось, що останній знайшов лише новий шлях до Індії. Саме тому нову частину світу німецький географ Мартін Вальдземюллер назвав на честь Амеріго Веспуччі — Америкою.

2014 рік — Українські воїни звільнили місто Сєвєродонецьк Луганської області від терористів так званої «ЛНР». Того дня підрозділи Національної гвардії України, Збройних Сил і добровольчих батальйонів атакували ворога з трьох боків і здобути перемогу.

Цього дня народилися

1891 рік — Сергій Пилипенко, український письменник, байкар і публіцист. Зокрема, його авторству належать збірки оповідань «Скалки життя», «Кара», «Під Черніговом» і збірки байок «Байківниця», «Свині на дубі», «Анекдоти старого редактора». Розстріляний радянською владою 3 березня 1934-го.

1937 рік — Богдан Климчак, український письменник і довголітній в'язень радянських концтаборів. Фактично є одним з останніх політв’язнів Української Радянської Соціалістичної Республіки. Богдан Климчак є автором книг «Оаза-гора» та «Оновлений Декалог поневоленого Українця».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Робота для вас

  Так  Ні, дякую