ye-logo.v1.2

Руїни костелу та городище: Городок досліджуватимуть археологи

Історія 2458
Розкопки проводитимуть в історичній частині міста. Там також збереглися і залишки костелу святої Ганни
Розкопки проводитимуть в історичній частині міста. Там також збереглися і залишки костелу святої Ганни. Фото: з архіву Харківського музею, оприлюднене на фейсбуці в групі Пам'ятки України на фото першої третини ХХ століття

Дослідження можуть дати відповіді на чимало питань з приводу минулого міста.

За два тижні в Городку розпочнуться археологічні дослідження історичної частини міста. А саме – території, де свого часу було розташовані фортеця та римо-католицький костел святої Ганни. Дослідження планують розпочати 21 серпня.

Раніше цю територію вже обстежили науковці та місцеві краєзнавці, які вкотре засвідчили, що її дослідження можуть дати нові відкриття для історії Городка.

Питання необхідності проведення таких досліджень підтримала міська рада і виділила з бюджету на розкопки кошти.

За словами Олега Федорова, начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради, такі дослідження можуть дати відповіді на чимало питань з приводу минулого нашого міста: Власне, уся ця територія, яку досліджуватимуть науковці, – це колишнє городище. І, ймовірно, що саме звідти пішло місто.

«На Поділлі такі городища закладали на початку XIIIстоліття, - пояснює Олег Федоров. - Пізніше тут також був зведений костел. Поруч збереглися залишки чи то редуту, чи знищеної оборонної споруди. Біля костелу також проходить щось на кшталт опорної стіни, чи, знову ж таки, то залишки оборонної споруди староруського городища… Наразі це лише здогадки, яким ми дуже хочемо дати наукове обгрунтування».

Минулого року, під час візуального обстеження території археолог Павло Нечитайло, кандидат історичних наук, керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України, який власне, очолить археологічну експедицію в Городку, натрапив тут на цікавий підйомний матеріал другої половини ХІII століття - архаїчну кераміку післямонгольського періоду. І це теж додає майбутнім розкопкам ваги.

Нагадаємо, декілька років тому в Городку археологічні дослідження проводили у міському сквері.

«Ми вже знаємо, що місто пішло та розширювалося не з тієї частини, яка зараз є центральною в Городку, - каже Олег Миколайович. - Як показали дослідження, цю територію почали освоювати лише в XVII столітті. А от звідки саме бере початок місто – треба з’ясувати. Скоріше за все, першопоселення існувало саме на цьому городищі, яке ми будемо досліджувати».

Додамо, раніше міська громадська організація «Молодь польська Городоччини» виступила з ініціативою встановити пам'ятний знак на місці, де був костел. Пізніше до обстеження території залучили пам’яткоохоронців.

Читайте також: У Кам’янці-Подільському археологи досліджують Турецькі бастіони

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую