ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Кам’янці-Подільському археологи досліджують Турецькі бастіони

Історія 1333
Наразі заплановано відкрити підступи до башти, якими в давнину користувалися оборонці міста
Наразі заплановано відкрити підступи до башти, якими в давнину користувалися оборонці міста. Фото: НІАЗ «Кам'янець»

Наразі тут вже розкрили давнє мощення та виявили кераміку ХІХ століття.

У Кам’янці-Подільському археологи досліджують Турецькі бастіони – укріплення, зведені за часів Османської імперії. Про це повідомляють в Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець». Наразі тут вже розкрили давнє мощення та виявили кераміку ХІХ століття.

Як зазначають в заповіднику, досліджують Турецькі бастіони археологи Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» (керівник Павло Нечитайло).

«Це, власне, продовженням тих досліджень, які проходили у 2020 році з розкриття Литовської башти при Турецьких бастіонах, - зазначають в НІАЗ «Кам’янець». – Наразі заплановано відкрити підступи до башти, якими в давнину користувалися оборонці міста. Вже розкрито мощення та виявлено кераміку ХІХ століття. Давні карти містять інформацію, що на цій території знаходились каземати. Як це було в реальності покажуть подальші дослідження археологів».

Нагадаємо, що цього року Турецькі бастіони були включені до державної програми «Велика реставрація». Поки вони в черзі на державне фінансування.

Читайте також: Унікальні Самчики: єдина в Україні японська кімната – чи справді її малював Врубель

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую