ye-logo.v1.2

Фейк про Меджибізьку фортецю та початок золотої лихоманки — 16 серпня в історії

Історія 2359
15-16 серпня 2018 року почав ширитися фейк про Меджибізьку фортецю
15-16 серпня 2018 року почав ширитися фейк про Меджибізьку фортецю. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

15-16 серпня 2018 році у фейсбуці з’явилася новина, що Меджибізьку фортецю визнали найкращою у світу. Щоправда, у дописі про це було чимало незрозумілого й неточностей. Такі хиби не завадили цій вигаданій історії «завіруситися» та кілька років жити власним життям. Власне торік 16 серпня сайт «Є» вкотре розвінчував цей фейк.

Отож, у дописі, в якому користувач Роман Бузький писав, що Меджибізька фортеця визнана найкращою фортецею світу серед усіх 10 тисяч 500 замків і фортець світу «із 2000 тисяч країн світу», були неточності. Насамперед — кількість країн. Їх всього у світі дві сотні. Та й обліковий запис Бузького має низку ознак того, що це несправжня людина. Попри це його перший допис за два роки набрав понад 1,3 тисячі репостів. А ось наступний, який був зроблений 16 серпня 2018 року — понад 33 тисячі. І навіть те, що під дописом Романа Бузького чимало людей пишуть, що це фейк, його і далі продовжують поширювати інші. Продовжує його «просувати» і сам акаунт «Роман Бузький», створюючи нові дописи або поширюючи старий. Хто і для чого його запустив — невідомо.

Фейки, схожі на історію Меджибізькою фортецею, начебто позитивні, але редакторка інформаційної кампанії «По той бік новин» Альона Романюк каже, що вони показують, наскільки легко ввести людей в оману. Вони пригнічують критичне мислення за рахунок гордості за свою країну або походження. З іншого боку цей фейк може стати однією з історій, які розповідатимуть екскурсоводи, і таким чином підвищувати інформаційну гігієну і здатність людей не вестися на фейки.

Цей день в історії Хмельниччини

У 1672 році тривала облога Кам’янця-Подільського турецькими військами. І 16 серпня турецький султан Магомет ІV з берегів Дністра надіслав в місто пропозицію здатися. В цей час турецька армія розташувалась ланцюгом довжиною у сім кілометрів, щоб мати змогу обстрілювати місто з відстані двох-трьох кілометрів. Зустріч нічого не дала, але турки, вдало використавши час, займали вигідні позиції.

16 серпня 2014 року дев’ять бійців 80-ї окремої аеромобільної бригади полягли у боях в зоні проведення ООС. Під час виконання бойового завдання поблизу села Красне Луганської області групу десантників ворог обстріляв з ракетної системи залпового вогню «Град». Серед полеглих Героїв був і наш земляк — 19-річний Денис Мирчук зі села Радівці колишнього Деражнянського району. Солдат служив за контрактом, був навідником аеромобільно-десантного взводу, аеромобільно-десантного батальйону військової частини А0284 — львівська 80-а окрема аеромобільна бригада.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1896 рік — На струмку Бонанза-Крік у районі річки Клондайк, що на Алясці, було відкрито родовище золота. Ця подія стало початком явища під назвою «золота лихоманка», а саме слово «клондайк» стало синонімом джерела величезного багатства.

1914 рік — Міжпартійна організація, заснована у Львові, Головна українська рада оприлюднила маніфест до українського народу щодо початку Першої світової війни. У ньому містився заклик боротися за визволення України.

1977 рік — У Мемфісі штат Теннессі у США від сердечного удару на 42-у році життя помер музичний ідол 1950-1960 років Елвіс Аарон Преслі, якого досі називають «королем рок-н-ролу». Причиною його смерті стала згубна пристрасть до вживання барбітуратів.

В цей день народилися

1920 рік — Чарлз Буковскі, відомий американський поет і письменник. Автор романів «Поштамт», «Фактотум», «Жінки», «Макулатура».

1954 рік — Джеймс Кемерон, американський кінорежисер. Зокрема, йому належать такі фільми як «Термінатор», «Титанік», «Аватар».

1958 рік — Мадонна, американська співачка й акторка.

1962 рік — Юрій Іздрик, український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проєкту «Четвер». Зокрема, його авторстві належать такі книги як «Острів КРК», «Подвійний Леон», «ТАКЕ»…

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую