ye-logo.v1.2

Таємниці проскурівської архітектури: хто запровадив моду на цегляний стиль

Історія 959
Ймовірно, що саме поява цього будинку запровадила моду на так званий «цегельний» стиль, раніше популярний для нашого міста
Ймовірно, що саме поява цього будинку запровадила моду на так званий «цегельний» стиль, раніше популярний для нашого міста. Фото: з архіву редакції

Наприкінці ХІХ століття у Проскурові працювало близько десятка цегельних заводів. Але продукція лише одного з них мала шалену популярність.

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї у Всесвітній день архітектури, який відзначають сьогодні, 4 жовтня, розповіли про те, як в місті свого часу з’явилася мода на так званий «цегляний» стиль, раніше популярний для Проскурова.

«Сьогодні у Хмельницькому нараховується 125 пам’яток архітектури місцевого значення, - зазначають музейники. - Одна з таких споруд розташована за адресою Подільська, 81. Ймовірно, що саме поява цього будинку запровадила моду на так званий «цегельний» стиль, раніше популярний для нашого міста».

А передісторія, розповідають музейники, така. Наприкінці ХІХ століття проскурівський купець Шльома Гальперін організував на південній околиці міста цегельне виробництво, що отримало назву «Цегельний, кахельний і черепичний завод». На той час у Проскурові працювало близько десятка інших цегельних заводів, проте найбільшою популярністю серед них користувалася продукція купця Гальперіна. Яким чином йому вдалося досягти такого шаленого успіху? Виявляється, вся справа у хитромудрому плані.

«Гальперін одному з місцевих домобудівників безкоштовно надав цеглу з тією умовою, що той не буде облицьовувати новий будинок, аби усі бачили, якої відмінної якості його продукція, - зазначають в музеї. - Рекламна акція успішно спрацювала і навіть перевершила сподівання її ініціатора. Незабаром завод Гальперіна ледве встигав за усіма замовленнями на продукцію».

Читайте також: 10 цікавих фактів про найстарішу бібліотеку Хмельницького
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую