ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

23 січня – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 1851
23 січня 1961 року на Кам
23 січня 1961 року на Кам'янеччині народився Анатолій Корнєєв — Герой України, активний учасник Революції Гідності. Загинув біля парапету в районі зеленого паркану за Жовтневим палацом, від кулі снайпера. Фото: Максима Гошовського

Вбивство Миколи Леонтовича, барикади на хмельницькому майдані.

Сьогодні, 23 січня, у світі відзначають День ручного письма. Його заснували у 1977 році, щоб нагадати про унікальність ручного письма та неповторність почерку кожної людини. У той час педагоги почали зауважувати, що мистецтво каліграфії втрачає своє значення, а навчити писати рукою нове покоління стає дедалі важче.

Дату святкування обрали на честь дня народження американського державного діяча Джона Хенкока. Оскільки саме він першим поставив свій підпис під Декларацією Незалежності.

Яке сьогодні церковне свято

Православні віряни цього дня вшановують пам'ять Григорія Ніського. У давнину 23 січня називали Григорієм Літовказівником – люди вірили, що за цим днем можна було дізнатися погоду на літо.

Що не можна робити у цей день

 • не можна виносити з дому сміття та інший непотріб, щоб не позбутися сімейного щастя;
 • не варто вередувати та нити, щоб у житті не виникло більше неприємностей.
 • не можна лихословити, щоб оминути фінансових проблем.
 • у гостях не можна мити посуд, бо не зможете влаштувати особисте життя.

День ангела

Григорій, Марко, Павло, Макар, Феофан, Анатолій, Феліція.

Прикмети дня

 • якщо є іній на стовпах, значить риболовля буде поганою;
 • безхмарне означає, що прийде рання весна;
 • якщо у ніч на 23 січня присниться сонце, місяць чи зорі, то проживете до ста років.

Події, що сталися 23 січня в Україні та світі

 • 1556 рік - У Китаї стався найжахливіший із задокументованих землетрусів. У провінції Шеньсі загинуло понад 830 тисяч чоловік.
 • 1921 рік - У селі Марківка (тепер Теплицького району Вінницької області) загинув від руки вбивці Микола Дмитрович Леонтович - український композитор, хоровий диригент, музично-громадський діяч, педагог, збирач музичного фольклору. За однією з версій, саме на Хмельниччині, він вперше почув і записав Щедрика. Народився 13 грудня 1877 року в присілку Монастирок (тепер село Немирівського району Вінницької області). Закінчив 1899 року в Кам’янці-Подільському Подільську духовну семінарію. У рамках святкування 125-річчя з дня народження композитора на колишньому корпусі семінарії відкрито 12 грудня 2002 року меморіальну дошку Леонтовичу.
 • 1922 рік - У госпіталі Торонто 14-річний канадець Леонард Томпсон став першою людиною, котрій для боротьби з діабетом була зроблена вдала ін'єкція інсуліну, виділеного з підшлункової залози великої рогатої худоби.
 • 1960 рік - Швейцарський вчений Жак Пікар і американець Дональд Волш на батискафі «Трієст» спустились на дно Маріанської впадини, досягнувши рекордної глибини занурення 10 918 метрів.

Цікаві факти з минулого Хмельниччини

У 2014-у на Майдані в Хмельницькому будували барикади. Фото з архіву.

23 січня 2014 року на майдані Незалежності у Хмельницькому активісти будували перші барикади. Близько тисячі мітингувальників в Хмельницькому на майдані Незалежності від гарячих промов перейшли до дій. Активісти будували барикади та розкладали намети. Від губернатора мітингувальники вимагали вийти до народу та визначитися чи він за народ, чи за Президента.

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – в матеріалі «Цей день в історії Хмельниччини: 23 січня»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую