ye-logo.v1.2

26 січня — яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 3208
26 січня 1944 року почалися бої за визволення Шепетівки від нацистської окупації
26 січня 1944 року почалися бої за визволення Шепетівки від нацистської окупації. Фото: shepetivka.com.ua

На 26 січня припадають День працівника контрольно-ревізійної служби України та Міжнародний день митника.

Сьогодні, 26 січня, відзначають своє професійне свято ті, від кого залежить переміщення товарів через державний кордон. Звісно, йдеться про Міжнародний день митника. Його історія бере свій початок у 1953 році. Тоді 26 січня в Брюсселі пройшла перша сесія Ради митного співробітництва (нині Всесвітня митна організація). Тому в 1983-му її представники вирішили у цю дату відзначати Міжнародний день митника.

Насправді наша країна відзначає День митної служби України 25 червня. Втім, 26 січня теж стосується вітчизняних митників, адже у 1992 році Україна стала членом Ради митного співробітництва.

На 26 січня також припадає День працівника контрольно-ревізійної служби України. Ця дата пов’язана, з підписаним у 1993 році президентом Леонідом Кравчуком законом «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».

Яке сьогодні церковне свято

У церковному календарі 26 січня — це день пам’яті Єрмила та Стратоніка Сінгідонських. Вони були двома друзями з Сінгідунума (нині Белград у Сербії), яких засудили на мученицьку смерть за християнську віру.

Що не можна робити у цей день

  • Цього дня не можна лихословити й не говорити про когось погано чи пліткувати.
  • Не можна кривдити тварин.
  • Натомість варто пробачати своїм кривдникам і не вплутуватися у нові сварки

День ангела 26 січня святкують

Петро, Юхим, Максим, Яків, Афанасій.

Прикмети дня

  • Якщо цього дня ліс тріщить, то мороз буде стояти довго, а якщо шумить — незабаром сніг і відлига.
  • Якщо кішка мордочку ховає — бути морозу.
  • Собака лежить, звернувшись — на холод, а якщо витягнувшись — на тепло.

Події, що сталися 26 січня в Україні та світі

1788 рік — в Австралію під командуванням капітана Артура Філіпа було доставлено перших англійських переселенців: 750 засуджених до заслання та понад 300 військових і чиновників майбутньої колонії Великої Британії. Вони заснували Сідней, яке нині є найбільшим містом контенту.

1905 рік — у Південній Африці виявлено найбільший у світі алмаз, який отримав назву «Куллінан». Його вага склала 3 тисячі 106 каратів. Його розділили на 106 частин. Дві найбільші Британський державний скіпетр і корону Британської імперії.

1934 рік — між нацистською Німеччиною та Польською Республікою підписано пакт Гітлера-Пілсудського. Цей «Договір про ненапад між Німеччиною та Польщею» 28 квітня 1939 року одноосібно розірвав Адольф Гітлер, що через кілька місяців мало трагічне продовження — початок Другої світової війни.

2001 рік — у Чорному морі затонув український теплохід «Пам’ять Меркурія». На борту судна перебувало 54 людини. З них — 12 загинули, а восьмеро зникли безвісти.

Цікаві факти з минулого

Цього дня у 1944 році розпочалися бої за визволення Шепетівки від нацистської окупації. Бої тривали на дальніх підступах до міста. На той час в Шепетівці німецькі війська зосередили значні сили. Ворог намагався будь-що втримати цей важливий стратегічний центр.

Вранці радянська 148-а стрілецька дивізія увійшла до міста. Підрозділ, звільняв залізничний вузол, центр міста та район цукрового комбінату. Проте німці не відступали, вони підтягнули танкові частини й розпочали контрнаступ. Під час боїв Шепетівка неодноразово переходила «із рук в руки».

Зрештою у перших числах лютого війська 60-ї Армії Першого Українського фронту наблизилися до міста й 11 лютого звільнили її від нацистів.

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини — у матеріалі «Цей день в історії Хмельниччини: 26 січня»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую