ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 26 січня

Юна МІТРАШКО Історія 766
Шепетівка після відступу німецьких військ, 1944 рік
Шепетівка після відступу німецьких військ, 1944 рік. Фото: shepetivka.com.ua

Цього дня у 1944 році розпочалися бої за визволення Шепетівки.

Перший населений пункт Шепетівського району - село Корчик, було визволене13 січня 1944 року. Так розпочався перший етап Рівне-Луцької операції.

Бої тривали на дальніх підступах до міста. Чотирнадцятого січня 1944 року було звільнено село Михайлючку. У селі Червоний Цвіт 26 січня підрозділ зупинився на відпочинок. Наступного дня підійшли до села Климентовичів, де упродовж двох днів 148 дивізія вела важкі бої за визволення села. Після цього надійшов наказ виступати на Шепетівку.

На той час в Шепетівці ворог зосередив значні сили. Він намагався будь-що втримати цей важливий стратегічний центр. Вранці 148 стрілецька дивізія увійшла до міста. Підрозділ, звільняв залізничний вузол, центр міста та район цукрового комбінату. Проте німці не відступали, вони підтягнули танкові частини і розпочали контрнаступ. У ході боїв Шепетівка неодноразово переходила "із рук в руки".

У перших числах лютого війська 60 Армії І Українського фронту наблизилися до міста та 11 лютого звільнили від фашистів.

За 952 дні фашистської окупації в місті було знищено близько 10 тисяч мирного населення, насильно вивезено у гітлерівську Німеччину близько двох тисяч чоловік. На околиці міста знаходився табір для військовополонених, в якому було замордовано 20 тисяч солдатів і офіцерів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую