ye-logo.v1.2

Археолог передав до хмельницького музею цінні артефакти

Історія 2143
Знайдені на території міста артефакти передав до музею Володимир Захар
Знайдені на території міста артефакти передав до музею Володимир Захар'єв. Фото: музей історії міста Хмельницького

Вони були знайдені під час обстеження ділянки, де велися земляні роботи під будівництво торговельно-офісного центру на вулиці Кам’янецькій.

До фондів музею історії міста Хмельницького передали цінні археологічні знахідки. Незабаром вони будуть представлені в експозиції та дадуть змогу відвідувачам розширити уявлення про історичне минуле обласного центру.

Знайдені на території міста артефакти передав до музею Володимир Захар’єв, дослідник історії Хмельницького та Поділля, археолог, кастеолог, фахівець пам’яткоохоронної служби Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

Серед знахідок, переданих Володимиром Захар’євим до музею, - фрагменти виробів з дерева, кераміки, скла, кістки, які були знайдені науковцем під час обстеження ділянки, де велися земляні роботи під будівництво торговельно-офісного центру на вулиці Кам’янецькій, 11/1.

Як зазначають в музеї, ділянка розташована в одному з найдавніших кварталів міста, в районі вулиці Староміської, неподалік собору Різдва Пресвятої Богородиці. У будівельному котловані було виявлено кілька об’єктів, які використовувалися як житлова чи складська інфраструктура. Залишки будівель з підвалами свідчать, що забудова у цій частині міста розпочалася не раніше першої половини – середини XVIII століття. Тобто вже після майже тридцятирічної османської окупації. Саме тоді місто почало розбудовуватися за межами острова в південно-східному напрямку.

Серед знахідок в котловані багато кераміки. Фото: з архіву

«Практично всі будівлі постраждали від пожежі. Знахідки в одній із них підштовхнули до висновку, що там розташовувалася корчма. Дно підвалу об’єкта №6, - розповідає Володимир Захар’єв, - Вкривали струхнявілі фрагменти дерев’яних козубів, а ще — днища і стінки діжок та кадубів і навіть дерев`яний корок від ємності для вина чи квасу. Очевидно, цей підвал використовувався, як склад для алкогольної продукції. На те, що це приміщення було корчмою, вказували й розбиті скляні келихи, чарки, штофи і горнятка для кави. Підтвердженням специфіки об’єкта став і смітник на подвір’ї за приміщенням, де знайдено фрагменти скляних виробів, глиняного посуду та виварених кісток свійських тварин і птиці».

Великий інтерес викликають фрагменти візерунчастих кахлів, ринок для випікання хліба, тарелів, керамічні люльки з поливою, керамічний друшляк… А ще гало — округлий скляний інструмент для розгладжування тонких тканин та мережива, який знайдено у смітнику.

Серед знахідок - половина гало, такої собі праски. Фото: з архіву

«Серед найцікавіших предметів, - зазначають в музеї, - віднайдені фрагменти керамічної ліпної посудини VI-VIII століття нашої ери зі слідами затирання травою, котрі змінюють уявлення про часи заселення нашого міста над Бугом…»
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую