ye-logo.v1.2

Унікально: науковці оприлюднили світлини кінця ХIX століття зі Славути та сіл Заславщини

Історія 4441
Гончар за роботою з села Голики Заславського повіту (нині Славутська громада), 1897 рік
Гончар за роботою з села Голики Заславського повіту (нині Славутська громада), 1897 рік. Фото: vovk.archive.iananu.com

Фото зроблені переважно у 1897 році.

Наприкінці 2023 року Інститут археології НАН України оприлюднив оцифрований архів видатного українського антрополога та етнографа Федора Вовка (роки життя 1847-1918). Серед них - фотографії та негативи на склі, що зберігаються у фонді, а також окремі текстові документи (біографічні документи Федора Вовка та частину листування).

Потрапили у відкритий доступ і старі світлини Заславського (нині Ізяслав) і Острозького повітів Волинської губернії, зроблені наприкінці ХІХ століття, переважно у 1897 році.

«Це світлини зі збірки Городоцького музею Волинської губернії, - зазначають в громадській організації Заслав'є. - Першого сільського музею на території України, що був евакуйований внаслідок початку Першої світової війни (у 1914 році) і після того не відновився. Переважно - це відбитки з негативів, зроблених Валентином Мошковим - офіцером Російської імператорської армії, етнографом, у 1894 і 1897 роках у містечку Славута, селах Голики і Цвітоха Заславського повіту, місті Острог і селі Крупець Острозького повіту Волинської губернії».

У об'єктив потрапили кладовище села Цвітоха Заславського повіту (нині село в Улашанівській громаді на Шепетівщині), а також православне кладовище в Славуті. Ще на світлинах можна побачити гончара за роботою з села Голики Заславського повіту (нині Ізяславщина) і один з епізодів весілля – зустріч батьками молодят після повернення з вінчання. Останнє фото зроблене у селі Крупець, колись Острозького повіту, а нині – Шепетівського району.

Також на одній світлині закарбовані чоловіки на санях-гринжолах у Славуті.

Серед цікавинок – фото 115-річної жінки, зроблене в Острозі Волинської губернії, (нині сусідня з Хмельниччиною Рівненщина).

Кладовище села Цвітоха Заславського повіту (нині село в Улашанівській громаді на Шепетівщині)

Православне кладовище в Славуті

Гончар за роботою з села Голики Заславського повіту (нині Славутська громада)

Один з епізодів весілля – зустріч батьками молодят після повернення з вінчання. Фото зроблене у селі Крупець, колись Острозького повіту, а нині – Шепетівського району

Чоловіки на санях-гринжолах у Славуті

115-річна жінка. Фото зроблене в Острозі Волинської губернії, (нині сусідня з Хмельниччиною Рівненщина)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую