ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Дванадцять представників Хмельниччини у проекті «Як звучить Україна: 700 гуртів та виконавців»

Культура 2344
Мотор
Мотор'ролла - один із гуртів, які потрапили у "список 700"

Проект підготувала Українська правда. Це своєрідна відповідь на ініціативу уряду зобов'язати радіостанції формувати свої ефіри так, щоб 37,5% пісень в них були україномовними.

Джерело: Українська правда

«У всі часи з різних причин українській музиці треба було виборювати право на існування, а музикантам — шукати визнання по сусідніх країнах. Прикладів є чимало. Скажімо, про співачку Джамалу в Україні заговорили лише після її перемоги на конкурсі «Нова хвил»" у Юрмалі. Івана Дорна оцінили тоді, коли схвальні відгуки про нього вже писали найбільші російські видання. Останніми роками ситуація потроху змінюється — українці почали пильніше придивлятися до своїх. Молоді гурти вже легко збирають тисячні зали без жодної реклами, а у прайм-тайм великих телеканалів часом пробиваються виконавці, про яких раніше знали лише користувачі соцмереж», – пише видання.
Музиканти визнають, що технічно музику створювати стало легше, як і шукати аудиторію: достатньо викласти кліп на YouTube, і якщо продукт хороший — популярність не забариться.

Однак для деяких інших українських виконавців досі проблемою є те, що вони не можуть потрапити в ефіри загальнонаціональних радіостанцій.
Артисти переконані: музичні редактори відмовляються брати їхні пісні лише з однієї причини — бо вони виконані державною мовою.

Боротися з цією ситуацією вирішив вже колишній міністр культури В'ячеслав Кириленко. Він обрав найлегший шлях — шлях заборон і обмежень.

З ініціативи урядовця у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3822. Документ зобов'язує радіостанції формувати свої ефіри так, щоб 37,5% пісень в них були україномовними.
Проте законопроект був виписаний таким чином, що викликав спротив радійників і пересварив музикантів. Ініціативу Кириленка назвали популістською, такою, що не враховує інтересів радіоіндустії та ділить артистів на "більш українських і менш українських".

Перш ніж наводити лад у музичній галузі, її слід ретельно дослідити. Жоден хороший лікар не виписуватиме пігулки пацієнтові, якого не бачив у вічі. То чи варто міністрам і депутатам "лікувати" тих, про кого нічого не знають?
З думками про це "Українська правда" зібрала список із 700 гуртів та виконавців, які представляють усі області України та Крим.

До списку «700» із хмельницьких відомих гуртів та співаків потрапили: Мотор’ролла, Чумацький шлях, Пропала грамота, Безодня, Mufftrain, Under The Tenk, Zapaska, Микола Кондратюк, Микола Мозговий, Юрко Юрченко, Наталя Валевська, Олександр Пономарьов.

Чому 700?
Такої кількості достатньо, переконані автори списку, аби скласти уявлення про те, яку музику продукує Україна та українці.

Формуючи список, видання врахувало думки музикантів, редакторів радіостанцій та журналістів, а також звертали увагу на публікації у профільних ЗМІ.
Автори списку усвідомлюють, що до нього ймовірно не потрапило багато достойних артистів. Саме тому на сайті передбачена функція, за допомогою якої кожен читач може запропонувати редакції музикантів, які відсутні у переліку.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую