ye-logo.v1.2

Хмельничан вчили малювати ікону на склі

Культура 1580
Участь у майстер-класі іконопису на склі взяли хмельницькі бібліотекарі
Участь у майстер-класі іконопису на склі взяли хмельницькі бібліотекарі. Фото: kult.km.ua

У школі іконопису провели майстер-клас.

У Хмельницькій школі іконопису «Нікош» відбувся майстер-клас «Ікона на склі олійними фарбами». Його учасниками, за повідомленням управління культури і туризму Хмельницької міської ради, стали бібліотекарі міської централізованої бібліотечної системи.

Навчання провела викладач школи іконопису Інна Наумова, яка прагнула дати можливість відчути природній зв’язок сьогодення з минулим і побачити в сучасному житті животворні традиції минулих поколінь.

Ікона на склі – жанр народного живопису, один із давніх українських народних промислів, що заснований на багатогранних мистецьких традиціях минулих віків, полягає в нанесенні зображення зі зворотної сторони скла. «Наприкінці ХІХ століття ікона на склі набула особливого поширення в Україні, зокрема на Гуцульщині, згодом – на Покутті, Буковині, Поділлі, - пояснюють в управлінні культури та туризму. - Українські майстри почали активно виготовляти хатні «червоні» та «білі» образи, які взяли свої назви від кольору тла, на якому малювали сюжет чи святого. Піку своєї популярності образи на склі досягли наприкінці ХІХ століття, проте їхній вік тривав не довго – вже після Першої світової війни яскраві народні ікони відійшли на задній план, у той час популярності почали набувати фото-копії ікон. Процес створення ікони на склі є зворотнім до класичного іконопису, тобто моделювання та рисункові ліній передують накладанню основних кольорових плям. Тому в таких іконах найважливішим є правильно продумати, а радше – відчути усі тіні та напівтони, що й будуть визначальними у створенні образу та характеру твору».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую