ye-logo.v1.2

В обласному центрі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Офіціоз 2160
До меморіалу "Ангел скороботи" сьогодні кладуть квіти
До меморіалу "Ангел скороботи" сьогодні кладуть квіти. Фото: Хмельницької ОДА

У роки комуністичного режиму репресій зазнали тисячі людей.

Майже 13 тисяч незаконно убієнних жителів нашої області, 60 тисяч насильно вивезених у 30-50-х роках. Серед загиблих були робітники, селяни, військові, керівники підприємств і установ. Під жахливі жорна репресій потрапляли українці, росіяни, поляки, євреї… Це були численні жертви «колективізації», «розкуркулення», «шпигуни та диверсанти», вигадані «вороги народу».

Сьогодні, 17 травня, Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Аби згадати усіх невинно убитих у сталінських катівнях, у Хмельницькому цього дня небайдужі люди кладуть квіти до «Ангела скорботи». Як повідомляє пресслужба Хмельницької ОДА, прийшли вшанувати пам’ять жертв репресій і представники обласної та міської влади. 

«Пам'ятник «Ангел скорботи» у Хмельницькому споруджений в пам'ять усіх тих, хто загинув тут, у застінках НКВС, що розташовані були на місці теперішнього ЦУМу. У 1966 році під час його будівництва було виявлено численні останки розстріляних в'язнів, - йдеться у повідомленні. - На початку 90-х років у сквері, поряд із місцем тих кривавих злочинів, було поставлено гранітну плиту «Пам'ятний знак жертвам сталінських репресій», а 24 серпня 1998 року, у сьому річницю незалежності України тут було відкрито Меморіал пам'яті жертв політичних репресій, в центрі якого – Ангел Скорботи».

Читайте також: За антирадянські листівки нам призначили розстріл – історія політв’язня Комарницького.

Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій. Фото: Хмельницької ОДА

Довідково: День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом. Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних у позасудовому порядку органами НКВД у Києві.

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Мешканці обласного центру сьогодні кладуть квіти до "Ангела скорботи".  Фото: Хмельницької ОДА

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую