ye-logo.v1.2

Пригоди на Балканах. Етнічні та економічні проблеми Боснії і Герцоговини

Туризм 2354
мандрівників
Фото: мандрівників

Хмельницькі мандрівники розповідають, про що що вони дізналися, мандруючи колишньою югославською республікою.

За словами хмельничан Анни Думанської та Богдана Місюренка, головна проблема країни Боснії і Герцеговини, колишньої республіки Югославії, — це етнічний і релігійний склад, адже майже в рівних пропорціях тут проживають боснійці, які сповідують іслам, православні серби та хорвати-католики.
Коли у 1992 році Югославія почала розпадатися і майже всі республіки від'єднувалися від неї, Боснія і Герцеговина теж проголосила незалежність, і спочатку була визнана багатьма країнами по всьому світу. Але, серби з Боснії та Герцеговини хотіли приєднати території, на яких вони проживали, до Сербії, а хорвати — до Хорватії. Боснійські мусульмани, будучи більшістю (43,5 %), хотіли зберегти цілісності Боснії та Герцеговини.
Проблема полягала в тому, що неможливо було розділити Боснію і Герцеговину на декілька регіонів, в яких жили б окремі релігійні та етнічні групи, оскільки не було території, де не жило змішане населення. У кожному місті жили і серби, і хорвати, і боснійці. Так і почалася страшна війна між цими трьома сторонами, яка забрала багато життів.
Загалом, в міжнаціональній та міжрелігійній війні загинуло близько 100 тисяч осіб. Багато людей втекло в інші країни, правда, в післявоєнний період безліч повернулося на Батьківщину.


“Війна вплинула негативно на весь регіон, і економіка країн, що беруть участь в конфлікті, зараз перебуває в жалюгідному стані. Цього року в Боснії спалахнули мітинги проти економічної політики уряду. Багато людей втратили роботу через банкрутство підприємств. Нас вразив той факт, що безробітні в країні становить до 40% економічно активного населення, - розповідають мандрівники. - І хоча після війни вже минуло майже 20 років, люди досі не можуть зрозуміти, чому вона почалася і кому була потрібна. Однозначної відповіді так і немає. У сучасному світі протистояння такого роду викликають більше питань, ніж дають відповідей”.

Читайте також про пригоди Ані і Богдана у Албанії.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую