ye-logo.v1.2

У мерії Кам’янця розповіли, як місцеві ставляться до фестивалів і що змінять у фестивальній програмі вже наступного року

Туризм 3997
Вадим Савчук: транспортне сполучення – це одна з основних проблем міста у сфері розвитку туризму.
Вадим Савчук: транспортне сполучення – це одна з основних проблем міста у сфері розвитку туризму.. Фото: Василь Шепелла

Заступник міського голови Вадим Сачук каже, хоч фестивальний сезон уже закінчується, але Кам’янець ще встигне подивувати гостей.

З кожним роком місто стає все більше фестивальним. Сюди протягом туристичного сезону приїздять як любителі вуличної музики, року і класики. З’їжджаються до Кам’янця як творчі сім’ї так і байкери, любителі екстримального спорту і смачної їжі… публіка різна, але для кожного є свій час і місце де можна розважитися, поспілкуватися з однодумцями і корисно провести вихідні.

Цими днями, до прикладу у місті вже вшосте проходить фестиваль Respublica. Відрізняється від інших тим, що вперше окрему сцену на площі Польський ринок організували для студентів, а гонорари артистам, які на ній виступають, оплачують підприємці та готельєри.

Заступник міського голови Кам’янця Вадим Савчук каже, початок Республіки співпав з початком навчального року і місто ожило, наповнилося молоддю, студентами.

Цього року у Кам’янці-Подільському міська влада анонсувала кілька десятків фестивалів. Частина з них, як зізнається заступник міського голови Вадим Савчук, лише називаються фестивалями, але не є такими, бо не відповідають статусу «фестиваль». Такі заходи наступного року у Кам”янці будуть або об’єднувати між собою, або змінювати назви.

- Є фестивалі, які себе відживають, бо не набирається необхідна кількість людей і ці заходи тільки носять назву фестивалі, але не є такими. Фестивалем має називатися подія такого рівня як «Республіка», останній «ФорПост» – це події всеукраїнського і міжнародного рівня. Ми до кінця року плануємо запустити ще один масштабний фестиваль. Що саме це бути поки тримаємо інтригу…

- Привідкрийте хоча б напрямок, чи тематику фестивалю.

- Це буде напрямок харчування. Такий собі «смачний» фестиваль. На ньому ми плануємо об’єднати місто і район. Зараз поки ведемо перемовини з рестораторами і готельєрами. Також ще попереду у нас фестиваль вуличної музики, який ми перенесли з літа на осінь, бо невдало була підібрана дата. Спочатку ми акцент робили на талантах нашого міста, але зараз думаємо над тим, щоб залучити когось із відомих. Буде працювати дуже велика кількість майданчиків по місту.

- Для міста, крім популяризації, що дає така велика кількість фестивалей?

- Розвиток підприємництва. Ми працюємо над тим, щоб підприємці максимально виходили з тіні. Щоб зелений туризм називався саме зеленим туризмом і був офіційним. А це все, відповідно, надходження до міського бюджету. Значна частина підприємців нас чує, але ще залишається чимало тих, хто не чує. Говорити про якусь конкретну суму надходження поки не можу. Якщо взяти, до прикладу, фестиваль, який в ці дні проходить у Кам’янці-Подільському, то публіка така, що не всі мають можливість оплатити проживанні в готелях чи на квартирах, значна частина живе в наметах. Однак, харчуються вони у наших закладах, купують продукти у наших магазинах, і все це відповідно і йде із податками до бюджету.

- Що місто робить для формування культури обслуговування туристів? Адже не секрет, що дуже багато залежить від тих, хто безпосередньо спілкується з туристом: офіціанти, продавці…

- Ми спілкуємося, проводимо зустрічі, наради з управліннями економіки і торгівлі, з підприємцями. От перед відкриттям туристичного сезону я заявив, щоб усі заклади харчування дотримувалися в одязі теми фестивалю. Наприклад, якщо відкриття туристичного сезону було задеклароване в ретро-стилі, то ми домоглися того, щоб усі точки обслуговування були в ретро-стилі. Республіка – це більше різноплановий проект, тому тут важко витримати єдиний стиль. Хоча до підприємців, які організовували харчування на фестивалі, ми ставили вимогу, щоб і намети були акуратні, і одяг тематичний. Не дуже хочеться бачити намети, які себе віджили, брудний одяг і антисанітарію. Але на жаль, є ті, хто не дослухається. В майбутньому ми будемо категорично приймати рішення, щоб не допускати таких випадків, навіть якщо це приватні проекти, бо вони все одно псують сприйняття і образ міста.

- Як кам”янчани ставляться до таких фестивалів?

- Переважна більшість ставляться до приїжджих нормально. Звичайно є ті, кому заважає гучна музика, заважають туристи чи ще щось, але більшість людей звикли. Ми намагаємося зробити все так, щоб вони не відчували дискомфорту. Зараз, до прикладу, посилили роботу комунальників, бо є публіка, яка живе за принципом «де йде, там і кинув сміття». Комунальники працюють так, щоб після концертів, до 5-6 ранку вже скрізь було чисто і прибрано, щоб кам”янчани, які йдуть зранку на роботу, не відчували дискомфорту. Кожен фестиваль чогось вчить і нас, і гостей, і самих кам’янчан. Цього року ми вже довезли біотуалети з Києва, бо у нас необхідної кількості не було. Постійно підвозимо воду та дрова, щоб ті, хто живуть в наметах, не ламали дерева у приватному секторі.

- Чим будете дивувати наступного року?

- Хочемо переходити на більш якісний рівень. Будемо робити акцент на тих фестивалях, які набули статусу всеукраїнського. Також хочемо залучати локації в районах, бо однією фортецею туриста не втримаєш. Ми плануємо розвивати туристичні маршрути у різних від міста напрямках.

- Що гальмує розвиток туризму у Кам’янці-Подільському?

- Законодавство. Це головна причина. Цього року вперше за історію країни, у Верховній Раді були слухання стосовно розвитку туризму. На них приїхали більше шестисот осіб, що показало, що ця проблема існує. Але, на жаль, на ці слухання, з вищого керівництва країни, ніхто не прийшов. Приїхав Саакашвілі, який поділився досвідом Грузії під час військових дій. Сказав, що незважаючи на те, що в країні була війна, ми туризм розвивали. У законодавчому полі проблема є в узаконенні туроператорів, екскурсоводів. В Кам’янці туриста може умовно зловити за руку будь хто, назватися екскурсоводом і розповідати про місто за підручником зі шкільної програми, або замість екскурсі розповідати яка погана влада, або як в місті погано живеться. Але ж це не екскурсовод! Тому до наступного туристичого сезону ми знайдемо шляхи узаконення екскурсоводів. Можливо вони будуть проходити рівень акредитації у нас. Також плануємо зменшити кількість реклами у старій частині міста, щоб воно не було настільки захаращено. Транспортне сполучення – це одна з основних проблем міста у сфері розвитку туризму. Ми плануємо завезти гендиректора Укрзалізниці Войтека Бальчуна, якщо він приїде на фестиваль, на залізничний вокзал. Хочемо спочатку показати йому який реальний стан залізничного сполучення міста, а потім говорити про якийсь розвиток.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую