ye-logo.v1.2

Подорожуємо Хмельниччиною. Музей мініатюр: найвідоміші українські замки зібрані в одному місці

Туризм 12411

У Кам’янці-Подільському працює унікальний музей.

 Уявляєте місце, де можна побачити одразу 16 українських замків і палаців, найвеличніших і найвишуканіших? Зазирнути у бійниці, подивитися, що робиться за фортечним муром чи порахувати усі башточки? У Кам’янці-Подільському є таке місце! Це музей мініатюр «Замки України», де просто неба представлені копії найвідоміших твердинь.

Якщо ви багато подорожуєте, тут ви можете згадати місця, в яких уже бували, розгледіти деталі кожної будівлі і подивитися на неї з висоти пташиного польоту. Якщо ж ви тільки знайомитеся з архітектурними пам’ятками нашої країни, ви можете обрати ті, що сподобалися вам найбільше, і вирушити у справжню подорож. А ще тут є унікальна можливість побачити замки у всій красі, тобто, не в тому вигляді, в якому вони збереглися до наших днів, а у часи їхнього розквіту.


Замок Любарта у Луцьку на Волині. Збудований у першій половині ХV століття.

«Можна сказати, що у нас можна обійти всю Україну. Адже на невеликій території ви можете побачити замки західної України, до речі, їх найбільше, а також центральної і східної, - розповідає екскурсовод музею мініатюр «Замки України» Оксана Пасько. - Відкрилися ми в травні, а тому приходять як туристи, так і багато місцевих мешканців, які хочуть побачити новинку».

 

Над створенням мініатюрних замків працювала київська студія «Арт-макет», роботи майстрів якої славляться за межами України. Кожен макет виконувався вручну із пластику і покривався спеціальною фарбою. На виготовлення одного замку потрібно від двох до чотирьох місяців. Найдовше виготовляли перлину музею – Кам’янець-Подільську фортецю.


На передньому плані - мініатюра Меджибізької фортеці, за нею - Кам'янець-Подільської, а на задньому плані - справжня Стара фортеця.

«Хотілося, щоб місцевим мешканцям було приємно споглядати рідну фортецю. До того ж її можна порівняти із оригіналом, який видніється на дальньому плані. До речі, наша фортеця, як й інші, дещо відрізняється від оригіналу. Адже майстри показали їх у часи розквіту, а до наших днів в реальності не завжди збереглися усі споруди того чи іншого замку. Деякі взагалі занепадають, як наприклад, Петрівський замок на Одещині. Зараз від нього залишилися тільки в’їзна арка та задні сходи, - веде мову екскурсовод. - Тому метою нашого музею є показати величну історію України і могутність колишньої фортифікаційної архітектури, яка захищала наших предків».


Петрівський замок на Одещині представлений у всій красі, зараз від нього залишилося значно менше.

Читайте також: Садиба Попова у Василівці – маловідома перлина Придніпров’я.


Леськовський палац на Черкащині - один з найгарніших у центральній Україні.

Масштаб макетів: 1:40 чи 1:50. Біля кожного є табличка із назвою та коротким описом. Макети чудово вписані у ландшафт. Наприклад, тут є водойма із золотими рибками, яка служить для Хотинської фортеці Дністром, а для Білгород-Дністровської твердині – Дністровським лиманом, на березі якого вона насправді стоїть. До Кам’янець-Подільського замку веде місточок через Смотрич, як і в реальності, а біля Меджибізької фортеці тече Південний Буг.


Білгород-Дністровська фортеця. Водойма імітує Дністровський лиман, на березі якого стоїть твердиня.

Коли ми відвідали музей, можна було розглянути 14 замків, однак буквально на днях мають «приїхати» ще два – Ужгородський замок та Мукачівський замок Паланок.

  

Олеський замок на Львівщині.                                  Перлина Закарпаття - палац Шенборнів.

«Наші відвідувачі бажають, щоб ми розширювалися, адже насправді в музеї представлено менше половини українських замків. Можливо, у майбутньому це стане реальністю», - каже пані Оксана.


Мініатюри пропрацьовані детально не лише зовні, а й всередині. На фото - фрагмент подвір'я Хотинської фортеці.

За її словами, музей часто відвідують люди, які багато подорожують. Вони люблять порівнювати бачені раніше споруди із мініатюрами. А дехто з відвідувачів навіть не здогадується, що в Україні є такі гарні замки. Та справжній фурор музей викликає у дітей. Вони намагаються залізти у замки, доторкнутися до них, розпитують про принцес, які тут жили. А ще малеча любить загадувати бажання біля ставочка із золотими рибками.

Міст до Старої фортеці у Кам'нця-Подільському.

До речі, екскурсії, які проводяться у музеї, окремо розроблені для дорослих і дітей. Якщо першим розповідають найцікавіші факти з реальної історії замків, то малеча із захопленням слухає легенди, пов‘язані із твердинями.

  

Підгорецький замок (Львівська область).                            Острозький замок на Рівненщині.

Корисна інформація

Музей «Замки України» розташовується за адресою вул. Старобульварна, 10 (у Старому місті, навпроти костелу святої трійці Тринітарського монастиря та біля Вірменського бастіону).

Як знайти музей, дивіться на карті:

Музей мініатюр «Замки України» працює щодня з 9 до 22 години. Вартість квитків:
- дорослий: у будні – 30 грн, у вихідні – 40 грн,
- дитячий (до 12 років): у будні – 20 грн, у вихідні – 30 грн.
- пільговий: -5 грн до квитка у будні, -10 грн – у вихідні.
Екскурсійне обслуговування: 50-150 грн залежно від чисельності групи.

Додаткова інформація: (068)265-65-65.

Читайте також: Замки Хмельницької області, які варто відвідати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую