ye-logo.v1.2

Чотири місяці в США і Канаді. Хмельницькі мандрівники розповіли, як економити в подорожі дорогими країнами

Туризм 4905

В Америці можна безкоштовно пересуватися, харчуватися та навіть… одягатися.

 Анна Думанська та Богдан Місюренко, відомі також як два автостопника, – подружня пара хмельничан, які дуже люблять подорожувати. За останні шість років вони відвідали 66 країн. Остання їхня мандрівка була до США і Канади і тривала чотири місяці. За цей час вони проїхали майже десять тисяч кілометрів автостопом та майже дві з половиною тисячі – автобусами, а ще дізналися, яким чином можна економити у цих дорогих країнах. Своїм досвідом вони поділилися під час зустрічі Хмельницького клубу мандрівників, що відбулася в агенції сталого розвитку АСТАР.

«Перше, з чим ми зіткнулися, так це з візами. Хоча вважається, що американську візу отримати досить складно, нам пощастило. А от канадську візу робити ще складніше (ми її робили онлайн в США). І хоча ми любимо ділитися інформацією і писати статті, навіть не збираємося описувати, як отримати канадську візу. Мабуть, треба було б написати книжку», - розповідає Богдан.


Богдан і Аня залюбки діляться досвідом власних мандрівок.

Як отримати візу в США, читайте тут.

«Наступний пункт – це переліт. Виявляється, що в Америку в сезон можна долетіти досить дешево (мандрівники летіли у березні). Наприклад, є квитки з Осло в Нью-Йорк за 97 євро. В Норвегію також можна дістатися досить дешево. Наприклад: з Хмельницького до Варшави автобусом за 150 грн або лоукостом за 7 євро, звідти до Осло літаком ще за 7 євро. Однак у нас тоді не було Шенгенської візи, а тому ми купили квитки з Києва за 220 доларів, що теж досить непогано, - розповідають мандрівники. – Ми одразу не хотіли брати квитки у зворотньому напрямку, адже не знали, на скільки затягнеться наша мандрівка. Тому квитки назад, а летіли ми у червні, нам обійшлися у 900 доларів на двох, і це були найдешевші, які ми змогли знайти».


Так виглядає пройдений маршрут.

Аня і Богдан поділилися цікавими, іноді кумедними, а іноді й трохи моторошними, історіями з мандрівки, а також розповіли, яким чином можна зекономити в США на більшості витрат, оскільки у цій країні вони були значно довше.

Їжа

1. Супермаркети.

У кафе та ресторанах вони майже не харчувалися, адже це дорого. А от значно дешевше купувати продукти у супермаркетах і готувати власноруч. Тільки слід обрати підходящі супермаркети, адже градація цін дуже різна. Мандрівники виявили, що найдешевші ті, де у назві присутнє слово долар чи центи, наприклад, «99 cents only», «Dollar tree», «Dollar general».

2. Food banks.

Виявляється, що у більшості великих міст США можна харчуватися безкоштовно. Головне – знайти так званий food bank (банк їжі) – достатньо забити в пошуковику ці слова і назву міста. Тоді ви дізнаєтеся, де і в які години можна безкоштовно поїсти. Причому можна прийти на досить пристойну готову їжу, а можна взяти продукти, і зготувати вже самому.

 

«Заради експерименту ми таким чином тиждень харчувалися, коли жили у Брукліні (район Нью-Йорку). І насправді там рідко можна побачили бездомних, приходять нормально одягнуті люди, навіть на машинах приїздять, - розповідають Аня і Богдан. – Зате у макдональдсах безхатченків можна побачити значно більше (ми туди ходили за безкоштовним вай-фаєм та туалетом). Виявляється, їм видають туди талони на харчування, а от серед більшості американців фаст-фуд не такий популярний, як нам здається. Вони дбають про своє здоров’я».

Транспорт

1. Автостоп.

Безкоштовний спосіб пересування – автостоп. У деяких штатах він заборонений, але і там можна голосувати, головне – не робити це на автобанах. Автостоп не такий гарний, як в країнах Азії. Він був розвинений у 60-х, а зараз вмирає. Особливо після терактів 11 вересня водії часто бояться брати попутників. Тим не менш хмельничанам вдалося проїхати автостопом 9750 км автостопом. Середній час очікування на трасі – 15 хвилин, найдовший – 3 години.

«Уявляєте, зате які цікаві водії зупиняються, якщо більшість боїться брати автостопників. Це дуже цікаві, неординарні люди», - запевняють мандрівники.

2. Дешеві автобуси.

У США є мережа дешевих автобусів Megabus. Якщо планувати подорож хоча б за місяць заздалегідь, за 1 долар можна проїхати 200-300 км у комфортних умовах (з розеткою, панорамним вікном та всіма зручностями). Наші мандрівники не планувати поїздки заздалегідь, але і їм квитки обійшлися досить дешево.


У Наіональному парку "Секвойя", США.

3. Rideshare.

На зразок європейського бла-бла-кару, в США також можна ділити з водіями вартість бензину.

4. Купівля автомобіля.

Хоч такий варіант потребує значних коштів, однак більшість із них можна потім повернути. Автівки в США коштують дешево, бензин вдвічі дешевший, ніж у нас. А приїхавши у свій пункт призначення, ви зможете продати авто за ту ж суму, що і купили, а іноді і дорожче. Не рекомендують купувати авто дешевше, ніж 3 тис. дол., інакше воно може ламатися.

«У США найзручніший спосіб пересування – на автомобілі, і не лише на трасі, а й у місті. Наступного разу ми обов’язково купимо автомобіль, - каже Богдан. – До того ж тут півроку модна їздити з нашими правами, і навіть іноземець може отримати в США водійське посвідчення досить легко».

5. Переганяти автомобіль з одного міста в інше.

Якщо у вас не має коштів на купівлю машини, ви можете переганяти її з одного міста в інше. Існують компанії, яким потрібні такі послуги. Умови різні: можливо, вам доведеться витратитися лише на пальне, чи трохи заплатити. Таким чином ви зможете потрапити туди, куди вам потрібно, дуже дешево. Як правило, на переганяння автомобіля дають більше часу, ніж мінімально потрібний, так що ви зможете заїхати дорогою кудись.


В Національному парку "Йосеміті", США. 

Безкоштовний нічліг

1. Намет.

З наметом можна зупинитися у парку чи на будь-якій незайманій території. Головне – переконайтеся, що це не приватна власність, інакше можуть бути проблеми. Брати намет особливо доречно у мандрівку національними парками.

2. Автомобіль.

Якщо ви придбали авто, можна ночувати у ньому, особливо на стоянках. Біля деяких супермаркетів бувають безкоштовні цілодобові стоянки.

3. Каучсерфінг – мережа всесвітньої гостинності.

Посилаючи запити, уважно читайте профілі людей. Буває, що хтось може бути нудистом, геєм тощо, і вимагати у своїх гостей відповідної поведінки.


Виявляється, в США можна економити навіть на одязі. Є банки одягу, як і банки їжі, де можна обзавестися новим простим одягом. У тих самих дешевих супермаркетах можна купити не дуже якісний, але цілком пристойний одяг по 1 долару. А ще є магазини, куди багаті приносять не потрібні їм речі, в тому числі і одяг. Там можна за кілька доларів придбати дуже хороший одяг і різноманітні раритети.

 

Кілька слів про Канаду

У Канаді мандрівники були значно менше часу. Вони відвідали лише найвідоміші міста, Отава, Торонто, Монреаль, а також Ніагарський водоспад. До речі, краєвид на нього з канадського боку значно ефектніший, ніж з американського.


Ніагарський водоспад з канадського боку.

«Канада сподобалася нам більше. Майже немає бездомних, менше криміналу, почуваєшся безпечніше, на високому рівні соціальний захист. Наприклад, у містах є безкоштовні басейни, причому дуже хороші, - розповідають Аня і Богдан. - До того ж на відміну від США, де всі асимілюються, у Канаді різні народи намагаються зберегти свою культуру: українці ходять у вишиванках, індуси – у своїх костюмах тощо».

Мандрівники помітили, що в південній Канаді клімат дуже подібний до українського, можливо, саме тому тут так багато українців.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую