ye-logo.v1.2

На вихідні до Європи. Трансільванія: подорож у Середньовіччя

Туризм 8434
Панорама трансільванського міста Сігішоара
Панорама трансільванського міста Сігішоара. Фото: Андрія Бондаренка

Крім замку Дракули, Румунія потішить мандрівників унікальними храмами-фортецями та іншими розкішними пам’ятками, а також помірними цінами.

 Мандрівник Андрій Бондаренко, який об’їздив чимало європейських країн, розповідає, куди можна поїхати на вихідні: так щоб було близько, дешево і дуже цікаво.

Сусідня Румунія, а зокрема, історичний регіон на півночі країни Трансільванія, нічим не поступається за красою Західній Європі. Саме тут, на думку мандрівника, найкраще зберігся середньовічний дух, і тут Середньовіччя справжнє і яскраве.

«Якщо хочете побачити справжнє середньовіччя в Європі, слід їхати в Румунію, яка межує з Україною. А саме, у Трансільванію – історичну область на північному заході Румунії, яка охоплює Трансільванське плато і частину гірських хребтів Східних та Південних Карпат. Старовина таких туристичних країн, як Бельгія, Франція чи Німеччина, не зрівняється з Трансільванією», - розповідає Андрій.

Читайте також: Експрес-подорож: як за три дні відвідати 29 міст і не перенасититись враженнями.

Трансільванію ще називають Семигород за шістьма великими саксонськими фортецями (Медіаш, Мюльбах, Клаузенбурґ, Шесбурґ, Ройсмаркт і Броос) та столицею регіону - містом Германштадт (Сібіу). Для більшості Трансільванія асоціюється з графом Дракулою, якій народився в одному з трансільванських міст – Шесбурзі (Сігішоарі). А у місті Бран розташований замок Дракули, де граф всього-на-всього відбував покарання протягом однієї ночі.


Так виглядає місто Брашов з гори Тампа.

У Трансільванії є гарні середньовічні містечка, могутні фортеці (Брашов, Бран, Ришнов) а також унікальні саксонські укріпленні церкви (середньовічні фортифікації, що складаються з фортеці з баштами і мурами з храмом і поселенням всередині), зокрема, у таких населених пунктах, як Хомород, Каца, Фелдіоара, Ротбав, Прежмер тощо.


Прежмер – фортифікований храм, внесена до спадщини Юнеско.

Та найгарнішим містом, квінтесенцією всієї Трансільванії, на думку мандрівника, є містечко Сігішоара.

«Місто відоме, передусім, як батьківщина Влада Цепеша – графа Дракули. З часів його народження в Сігішоарі майже нічого не змінилося», - переконаний мандрівник.


Колоритні вулички трансільванських міст.

Транспорт і ціни

Якщо у вас є достатньо часу, можна дістатися автобусом чи маршруткою із Чернівців до міста Сучави (100 км), далі пересуватися дешевими, але повільними потягами. Якщо ж часу обмаль, тоді варто летіти, а там пересуватися на орендованому авто.

Казковий замок Пелеш у містечку Сіная.

«Я летів з Києва до Бухареста з пересадкою у Відні. Якщо не враховувати переліт, поїздка вийшла дуже дешева. Ціни на транспорт, їжу, проживання та інші видатки були такі ж, як в Україні», - згадує мандрівник.


До Другої світової війни місто Сібіу було центром трансільванських саксонців. На задньому плані – Карпати.

Читайте також: Найцікавіші маловідомі містечка Європи: ТОП-5.

Плюси і мінуси

Андрій Бондаренко зазначає, що румунські поїзди дешеві, але в той же час – вони надзвичайно повільні (середня швидкість – 40-50 км/год). При цьому потяги часто запізнюються, а інтервал руху між ними надто великий. Таким чином, більшу частину для витрачаєш не на огляд міст і пам’яток, а проводиш в поїздах і на вокзалах. А тому Андрій радить їздити цією країною автомобілем.


Фортеця Фегераш розташована між Сібіу і Брашовим.

Також серед мінусів країни мандрівник називає проблему з їжею.

«Барів багато, випити є що, а ось поїсти – проблема, особливо в невеликих містах. Є вулична їжа, але їсти немає де – столиків немає. Крім того, як тільки щось купуєш, до тебе відразу підходять жебраки, яких в країні дуже багато, і щось просять», - розповідає Андрій Бондаренко.

Читайте також: Як спланувати ідеальну мандрівку під час короткої відпустки.

Та беззаперечний плюс, окрім помірних цін, – це стан збереження пам’яток архітектури, яких тут дуже багато.

«Своє минуле тут шанують, пам’ятки – майже всі в ідеальному стані», - зазначає мандрівник.


Один з найпотужніших фортифікованих саксонських храмів розташовується в місті Медіаш.

 

 

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую