ye-logo.v1.2

Мандрівники радять. Найцікавіші маловідомі містечка Європи: ТОП-5

Туризм 6914
У ТОП-5 увійшли міста різних європейських країн
У ТОП-5 увійшли міста різних європейських країн. Фото: Андрія Бондаренка

Пропонуємо рейтинг найдивовижніших європейських містечок, які, на думку, Андрія Бондаренка, заслуговують на найбільшу увагу мандрівників.

 Жодна європейська столиця із міліонним населенням і натовпами туристів не потішить вас такою дивовижною атмосферою, як маленьке старовинне містечко. Загублене серед гір чи розкинуте на березі озера, з кривими середньовічними вуличками та казковими замками, кожне із них має свою цікаву історію та сьогодення. У Європі є чимало таких міст, і багато із них залишаються маловідомими для українських туристів. Мандрівник Андрій Бондаренко, який побував у понад 40 країнах, дослідив чимало таких містечок і склав рейтинг ТОП-5 найцікавіших із них.

Читайте також: Найцікавіші маловідомі містечка Європи, частину 1 і частину 2.

 

Сьон (кантор Вале, Швейцарія)


Вид на Сьон з одного із замкових пагорбів.

На п’ятому місці у нашому рейтингу опинився Сьон, що входить в трійку найкрасивіших міст Швейцарії. Щоб подивитися містечко, що лежить у вузькій долині річки Рона в Пеннінських Альпах, вам не вистачить кількох годин. А тому сміливо виділяйте на його оглядини цілий день!

«Залізьте на будь-який навколишній пагорб, і перед вами виникне запаморочлива панорама міста і Альп. Особливо вражають два пагорби посеред міста, на який гармонійно височіють два замки. Вулички Сьона вражають не менше: ратуша і середньовічні різнокольорові будиночки чудово доповнюють гори і замки», - ділиться враженнями мандрівник.

У Сьоні аж п’ять замків! Серед них найбільше виділяються два: Валер і Турбільон. Кожний з них розташований на вершині пагорбів, як височіють над центром міста.


Один із замків Сьона.

Центральна пішохідна вулиця Сьона – Rue du Grand-Pont. Її головною спорудою є міська ратуша, фундамент якої заклали ще древні римляни у 377 році. Та все найцікавіше в Сьоні можна побачити в середині кварталів – на вузьких крутих вуличках.

Центральна пішохідна вулиця міста.


Старі вулички Сьона.

Щоб отримати повне задоволення від міста, варто піднятися на пагорб du Mont d'Orge на захід від Сьона. Тут розташувалося мальовниче альпійське озеро Lac du Mont d'Orge.


Альпійське озеро поблизу Сьона.

Як дістатися: поїздом з Женеви (кожні півгодини). Час в дорозі - 2 години.

 

Брюгге (Західна Фландрія, Бельгія)


Бельгійське містечко вночі.

Четверте місце посідає бельгійське місто Брюгге, яке ще називають північною Венецією. Це місто-казка, про яке мріє кожний мандрівник і шанувальник старовини, а у 2010 році Брюгге був визнаний найчарівнішим містом Європи. Дивитися тут є на що: тисячі кольорових середньовічних «пряничних» будиночків, грандіозна беффруа, занадто готична ратуша, багато не менш готичних храмів, міські оборонні споруди і навіть трохи сільського колориту.


Брюгге називають північною Венецією.

Замість традиційної для західноєвропейських ринкових майданів ратуші, на площі Ринок у Брюгге розташований головний його символ – беффруа.


Беффруа в Брюгге датується XIII століттям.

«Беффруа з’явилися в північно-західній Європі задовго до будівництва ратуш. Спочатку вони служили сторожовими вежами, де висів набатний дзвін. Така вежа була символом свободи міста. Поступово в приміщенні веж стали розміщувати зал засідань міської ради, місце для зберігання скарбниці, документів, печатки, торгові приміщення, - пояснює Андрій Бондаренко. - Оскільки всередині веж для всього цього не вистачало місця, то у підніжжі беффруа почали пристроювати спеціальний будинок. У такий спосіб поступово беффруа перетворилися на ратуші».


«Пряничні» цегляні будинки – родзинка Брюгге.

Є тут і міська ратуша, яка стоїть на сусідній площі Бург. Ратуша в Брюгге – це пам’ятка готичної архітектури XV століття, яскравий приклад забудови середньовічного фламандського міста. Її багатство й пишність дозволяють судити про важливе економічне й політичне значення середньовічного Брюгге. Створена в традиціях церковної готики, вона стала законодавицею моди у фламандській громадській архітектурі свого часу.


Готична ратуша у Брюгге.

Як дістатися: чисельні поїзди з Брюсселя (час в дорозі – трохи більше години).

 

Сігішоара (Трансільванія, Румунія)

Сігішоара - Батьківщина графа Дракули.

Третє місце у ТОП-5 найцікавіших містечок Європи за румунським містом Сігішоара.
«Тут середньовічний дух зберігся найкраще серед усіх європейських міст. Середньовіччя в Сігішоарі, як і в Трансільванії – справжнє, яскраве і не намальоване. Місто відоме, передусім, як батьківщина Влада Цепеша – графа Дракули. З часів його народження в Сігішоарі майже нічого не змінилося», - переконаний мандрівник.


Справжнє середньовіччя в Сігішоарі.

Місто заснували німецькі колоністи із Саксонії (перша згадка датується 1280 роком). Вони побудували на пагорбі середньовічну фортецю, кілька храмів та всесвітньовідому Годинникову вежу. Сігішоара відома в історії також під німецькою назвою Шесбурґ та угорською — Шегешвар. Теперішню назву місто отримало у 1435 році.

Особливої атмосфери місту додають старі вулички з кольоровими будинками.

Для більшості туристів Сігішоара – це, передусім, батьківщина графа Дракули. Жовтий будинок, де народився Влад Цепеш, видно з центральної площі. В будинку розташований чудовий ресторан. А поруч – 64-метрова годинникова вежа (Turnul cu Ceas), збудована у ХІІІ столітті. На башті є годинник та фігурки, що рухаються.


Фрагмент годинникової вежі у Сігішоарі.

Та найцікавіше в Сігішоарі – це старовинні вулички з різнокольоровими середньовічними будинками.


Старе місто розташоване на невисокому пагорбі, який з усіх боків укріпленому баштами та брамами.

Як дістатися: поїздами з Брашова і Сібіу.

 

Штайн-ам-Райн (кантон Шаффгаузен, Швейцарія)


Штайн-ам-Райн - одне з найгарніших міст Швейцарії.

На другій сходинці рейтингу опинилося невелике і одне з найкрасивіших швейцарських містечок Штайн-ам-Райн. Воно розташувалося на річці Рейн неподалік віт того місця, де з ним з’єднується Боденське озеро. Шарм цього середньовічного розписного містечка не залишить байдужим нікого.


Ці розписні будиночки не мають аналогів.

«По суті Штайн-ам-Райн – це одна пішохідна вуличка довжиною всього 500 метрів, на який зосередилися середньовічні кам'яниці з розписними фасадами, аналогів яким немає більше ніде. Цю вуличку оточують ще декілька кварталів з фахверковими будиночками, залишками середньовічних фортифікацій та старим бенедиктинським абатством, - розповідає досвідчений мандрівник. - Усе старе місто Штайн-ам-Райна - суцільна пам'ятка. Можна нескінченно розглядати деталі розписів будинків, знаходити чергові деталі обробки і просто насолоджуватися казковою атмосферою».

Розмаїття фахверкових будинків в старому місті.

Родзинкою старого міста є ратуша XVI століття та велика кількість будинків з мальовничими розписами по штукатурці на головній вулиці. Розміри і сюжети різноманітні: від декоративних і невеликих до античних і біблейських величезних розмірів.


Ратуша у Штайні.

Розписні будиночки, що вишикувалися в ряд на Rathausplatz, є буквально витворами мистецтва. Вони зачаровують туристів своїми фресками і маленькими балкончиками-еркерами, що зберігають дух давно минувшої епохи.


Родзинка міста - розписи на будиночках.

Як дістатися: електричками з міста Вінтертур.
 

Ія (Санторіні, Греція)

Знамениті краєвиди Греції знімають у містечку Ія.

На першому місці рейтингу ТОП-5 найцікавіших європейських міст опинилося маленьке грецьке містечко Ія. Воно розташовано на острові, який з'явився в результаті найсильнішого з відомих людству вивержень вулкану, яке асоціюють з біблейськими сюжетами. Після виверження острів Санторіні розвалився на декілька островів, а всередині його утворилася величезна кальдера (заглиблення із крутими стінками й більш-менш рівним дном, що утворилося внаслідок провалу вершини вулкана), яка заповнилася морем.


Фрагмент колоритного міста.

«Найбільший з островів, які утворилися після виверження, називається Тіра. На ньому розташовані три невеликих міста, які майже чотири тисячі років тому буле стерті з обличчя планети, а сьогодні є неймовірно красивими. Найцікавішим містечком вважається Ія. Саме з Ії – всі поштівкові види Санторіні і Греції, - розповідає Андрій Бондаренко. - Ія набула популярності завдяки своєму зовнішньому вигляду. Вузькі вулички і пофарбовані у білий колір будинки з кулястими дахами притягають багато мандрівників».


Особливо приваблюють туристів традиційні для Греції бані православних храмів.

У найвищій точці міста лежать руїни колись величної венеціанській фортеці. Сьогодні це місце особливо популярне серед туристів, адже є чудовим оглядовим майданчиком з кутом огляду у 360 градусів. Кожен вечір тут збирається чимало людей, щоб насолодитися заходом сонця приголомшливої краси, яким так славиться Ія.


Сонце у Ії заходить у море.


Вітряки – обов'язковий атрибут Егейських островів.

Як дістатися: з Афін на Санторіні літає лоу-кост RyanAir (ціна – від 10 євро в один бік).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую