ye-logo.v1.2

Із Хмельницького до Кейптауна за три місяці. Експедиція «Африка на колесах» стартувала!

Туризм 4869
Слава і Олена стартували із Хмельницького на Мурзіку. Так ласкаво вони називають свій позашляховик
Слава і Олена стартували із Хмельницького на Мурзіку. Так ласкаво вони називають свій позашляховик. Фото: автора

Хмельничани вирушили автівкою у складну і тривалу експедицією Західною Африкою.

 В’ячеслав Кравчук відвідав 41 країну, його подруга Олена Садома – 34. Тепер у них є нагода поповнити свій список ще двома десятками країн. Адже стартувала їхня масштабна та захоплива подорож від Хмельницького до Кейптауна. На позашляховику вони планують подолати понад 17 тисяч кілометрів та дістатися півдня чорного континенту.

Окрім красивих пейзажів та екзотичних тварин, на мандрівників чекають реальні небезпеки. Адже їхній шлях пролягає через країни з корумпованою владою, військовими конфліктами та громадянськими війнами, кордони можуть бути закриті або ж виникатимуть труднощі із отриманням віз. Мандрівники розуміють, що існують ризики, втім налаштовані на позитивний перебіг подорожі.

Напередодні виїзду Слава та Олена розповіли про свою готовність та очікування.

- Ви вже остаточно зібралися?

- В таку поїздку неможливо повністю підготуватися. Завжди залишається щось, що треба зробити. Але, як кажуть: «Щоб досягти великої мети, потрібно два пункти: хороший план і дедлайн».

- Слава, що найважливіше ти взяв у дорогу?

- Машину і партнера, Олену.

- Розкажи про машину.

- Це повноцінний будинок на колесах, у якому можна прожити півроку і більше. У ньому є спальні місця і мінімальні зручності. Покладаємо великі надії, що Мурзік довезе нас надійно і поверне назад.

- Мурзік?

- У Леся Подерев’янського у п’єсі «Казка про рєпку» є кіт Мурзік. Відрізняється від звичайного кота саблезубістю, гарним баритоном та іншими ознаками. Назвали машину на його честь.

- А що було найскладнішим у підготовці?

- Основний челендж – машина. Треба було її знайти (переобладнане авто Toyota Land Cruiser хмельничани придбали у Німеччині, її колишні власники на ній багато подорожували, зокрема, трохи і в Африці – прим. авт.), придбати, навчитися нею користуватися. Адже будемо з нею сам на сам тривалий час, треба знати, як відремонтувати у разі чого. Як тренування приїхали на ній з Братислави до Хмельницького.

Також це візи. Частину ми отримали наперед, решту будемо робити по ходу справи. Але треба було дізнатися, де їх краще робити, скільки це коштує, які документи потрібні тощо. І багато було загальної підготовки. Наприклад, як поводитися у різних ситуаціях, як спілкуватися з корумпованою поліцією тощо.

- Олено, якою частиною підготовки займалася ти?

- Дуже багато взяв на себе Слава, він – моя опора і в житті, і в подорожі.
Я більше дбаю про наше представлення в інформаційному просторі, знімаю і монтую відео. Також моя задача як справжньої української жінки – щоб ми на шляху завжди були ситі.

- Чи подбали ви про безпеку? Зброю берете?

- Якщо на тебе нападуть, відстрілюватися – це, мабуть, погана стратегія. Ми готові до того, що щось може трапитися, що ми можемо втратити машину чи ще щось. Це один із ризиків. Але в цілому у нас є засоби швидше пасивної безпеки, наприклад, супутниковий телефон.

- Олено, а ти легко погодилася на таку авантюру?

- Рішення було дуже виважене. Це не той варіант, коли тобі пропонують, і ти одразу кажеш: «Так, їду!». Я розумію, що за цим стоїть. Але коли вирішила, все стало на свої місця. Немає страхів чи хвилювань. Я просто приймаю той факт, що там буде багато незнайомого, невизначеного.

- Визначили, що найбільше хочете побачити в Африці?

Слава: Думаю, ми ще й не знаємо, що буде найцікавішим. З першого, що хочеться побачити, це у Мавританії одна з найдовших у світі залізниць, якою возять руду на узбережжя. Вона проходить через Сахару, і ми маємо вздовж цих колій їхати близько трьох днів просто по піску. Це перший експірієнс, на який ми чекаємо. Цікавого має бути багато, особливо ближче до півдня.

Олена: Дуже хочу потрапити у відкриті заповідники у Ботсвані, Намібії, де можна побачити багато диких тварин.

- Чи вплине на вас ця мандрівка?

Олена: Сильно змінить. По-перше, дуже довга поїздка. Велике випробування для себе, для стосунків, своїх можливостей справлятися з різними ситуаціями. Сподіваємося, що повернемося сильнішими. Я, напевно, з кожної подорожі повертаюся і більше люблю цей світ. Подорожі – велика частина життя. Стаєш ближчим до людей, розумієш, що в цьому житті дуже мало потрібно…

Стежити за мандрівкою Слави і Олени можна тут. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую