ye-logo.v1.2

У Полонному демонструють виставку намальованих місцевих архітектурних пам’яток

Туризм 5399
Костел Святої Анни у Полонному - це одна із найпопулярніших пам
Костел Святої Анни у Полонному - це одна із найпопулярніших пам'яток не лише Полонного, але й області. Фото: автора

Частину архітектурної спадщини міста зобразили на картинах.

Архітектурні пам’ятки перенесла на папір і зобразила у стилі графіки місцева мешканка, ландшафтний архітектор Марина Дежефі.

Виставка складається із понад десятка зображених пам’яток. Серед них і синагога, і костел, і млини, і панські маєтки. Як розповідає Марина Дежефі, на початку ХХ століття у Полонному було вісім синагог і збереглася лише одна, тому її варто не просто зображувати на малюнках, а прикласти зусиль, щоб зберегти.

«Із восьми синагог, які були у Полонному, збереглася лише одна, яка в радянський період була перебудована і змінена до непізнаваності. В ті часи там функціонував будинок культури. Зараз приміщення знаходиться у приватній власності і в не дуже гарному стані, на жаль», – каже архітектор.

Марина Дежефі, спільно із колегами, працює над розробкою стратегії розвитку Полонного та популяризацією міста, як туристичного осередку

Ще одна пам’ятка, яку не просто намалювали, але й планують відродити і включити до туристичного маршруту – комплекс млинів, який займає територію близько 1,5 гектара. Архітектор каже, зараз вони у трохи занедбаному стані, але є люди які готові вкласти у нього гроші і відродити.

Основні архітектурні пам'ятки зібрали у єдину виставку

У Полонській громаді є три рекреаційних зони садово-паркового мистецтва, в одному із них – Новоселецькому парку – була панська садиба, яку, на жаль, частково знищили.

«Паркова зона заслуговує на окрему увагу, адже вона розміщена у дуже гарній рельєфній місцині, має оглядові майданчики, дуже логічно правильні насаджені зелені насадження, які збереглися до наших часів», – розповідає Марина.

Чи не найпопулярнішою пам'яткою у Полонному є й костел Святої Анни. Його цікавинкою є те, що за всі часи існування, протягом усіх історичних перипетій, він не припиняв своєї діяльності, завжди там проводилися служби.

Зараз, за словами Марини Дежефі, ведеться робота і вже є частина документів для того, щоб поряд із костелом збудувати чоловічий монастир і дитячий садочок. До речі, будуватися нові споруди будуть у такому ж стилі, як і костел – пізнього Барокко.

Марина Дежефі зізнається, що сумарно на створення картин у неї пішло трохи більше, аніж дві доби. Графічні малюнки зібрані у виставці і демонструються у місцевій бібліотеці.

Варто зазначити, що у Полонному триває розробка стратегії розвитку громади із залученням експертів Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування створеного Програмою U-LEAD з Європою.

Читайте також: Подорожуємо Хмельниччиною. Полонне — місто з тисячолітньою історією
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую