ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Дунаєвеччині біля мальовничого водоспаду хочуть облаштувати зону відпочинку

Туризм 8216
Переможців бюджету участі Дунаєвецької  ОТГ визначатимуть 1 червня
Переможців бюджету участі Дунаєвецької ОТГ визначатимуть 1 червня. Фото: dunaevtsi-otg-budget.e-dem.in.ua

Проект прагнуть реалізувати в рамках Громадського бюджету.

Мешканці Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади подали майже чотири десятки проектів, які пропонують реалізувати коштом громади в рамках Громадського бюджету (бюджет участі). Наразі уже проводиться онлайн-голосування, яке й визначить переможців ідей, котрі фінансуватимуть за рахунок коштів громадського бюджету. Цьогоріч на їх реалізацію виділили 968 тисяч гривень.

На розгляд мешканці громади подали найрізноманітніші проекти: від стерилізації безпритульних тварин – до реконструкцій стадіонів, тренажерних залів та дитячих майданчиків. Загалом, на голосування винесли 37 проектів. Декілька проектів стосуються розвитку туристичного потенціалу краю.

Так, місцева Станція юних натуралістів пропонує на голосування проект «На межі епох», яким прагнуть показати автентичність старої церкви монахів-капуцинів в Дунаївцях та перетворити її підземелля на туристичну локацію. Жителі Миньковець хочуть відновити ставок та створити поруч туристичну і рекреаційну зону. У Сокільці, який має великий потенціал для розвитку туризму, прагнуть облагородити зону довкола місцевої пам’ятки «Томашева криничка».

Одним з проектів, який хочуть реалізувати жителі у селі Лисець, – облаштування зони відпочинку біля водоспаду «Бурбун». Як відомо, цей мальовничий водоспад уже давно став привабливою туристичною локацією для подорожуючих. Бурбун ховається в каньйоні Бобравки за великою скелею, порослою деревами та мохом. Пробивши в ущелині собі шлях, вода спадає тонкими серпанком з п’ятиметрової висоти в невеличке, але досить глибоке озеро з піщаним дном та дивує всіх бірюзовою водою.

«Водоспад - одна з найпривабливіших для туристів локацій в громаді. Він знаходиться в мальовничій місцині ентомологічного заказника «Бобровицький». Але, на жаль, сьогодні прилеглі до водоспаду території та утворене ним озеро перебувають у вкрай занедбаному стані. Замулена і нерозчищена водойма, невпорядкована територія, повалені буревіями дерева та сміття навкруги – ось основні проблеми, які потребують негайного вирішення. Місцеві жителі та громадськість уже неодноразово намагались власними силами привести до належного стану цю територію, влаштовували суботники, та поки що старань місцевих активістів замало – зона потребує систематичного догляду і сучасного підходу по створенню зеленої зони відпочинку, яка милуватиме людське око та стане туристичною окрасою громади», - розповідає авторка проекту Леся Скіп.

Наразі мешканці Лисця пропонують облаштувати територію лавками, встановити туалет, вимурувати місця для вогнища, облаштувати зону пішохідними доріжки, встановити містки.

Переможців бюджету участі Дунаєвецької ОТГ визначатимуть 1 червня. До цього триває голосування. Підтримати проекти можуть лише жителі Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую