ye-logo.v1.2

Унікальні Антоніни: в музеї Потоцьких відкриють експозиції за ескізами польського архітектора

Туризм 5307
В
В'їздна брама часів Потоцьких, що збереглася в Антонінах. Фото: з архіву

Уже за декілька днів вони стануть доступні для відвідувачів.

Уже рік, як в селищі Антоніни, що на Красилівщині, діє музей Потоцьких. Саме за правління цього шляхетного роду Антоніни стали знанним не лише в Україні. А архітектура тих часів досі є окрасою населеного пункту. Тож, намагаючись зберегти історичну спадщину, в селищі й взялися за створення цього музею. Багато експонатів та світлин, які можна тут побачити, передали до Антонін з Польщі представники та дослідники роду Потоцьких.

Нещодавно, як зазначають в Антонінській ОТГ, музей переїхав у просторіше приміщення. Уже за декілька днів нові експозиції зможуть побачити і мешканці селища, і туристи.

«Над розташуванням експозиції нам допоміг попрацювати Вжеслав Журавський, архітектор-дизайнер музею-замку в Ланцуті (Польша), - розповідає директор музею Потоцьких Олександра Миколів. – Вжеслав та його дружина Тереза працюють там досить тривалий час та досліджують спадщину Потоцьких. Музей-замок в Ланцуті колись належав Роману Потоцькому – брату Юзефа, у власності якого були Антоніни. І будівлі, які належали колись братам, мають багато схожих архітектурних елементів, тож пан Вжеслав з цікавістю їх вивчає. У 2014-році в цьому музеї-замку навіть діяла експозиція про Антоніни, де можна було порівняти старі й нинішні фотографії архітектурних витворів селища. З того часу Вжеслав та Тереза допомагають Антонінам віднайти багато історичних свідчень тих часів, діляться світлинами, згадками в архівних документах тощо».

Як зазначає Олександра Миколів, цього року у вересні Вжеслав Журавський відвідував Антоніни разом з польськими студентами. Вони здійснювали рисункову інвентаризацію декількох будівель часів Потоцьких, що дасть змогу в майбутньому відновити їх автентичний вигляд.

«Під час візиту пан Вжеслав зняв мірки нових приміщень музею та зголосився допомогти з розташуванням експозиції. А нещодавно уже передав напрацювання нам. Тож саме зараз ми закінчуємо розкладати експонати, і уже за декілька днів оновлений музей Потоцьких буде відкритий для відвідувачів», - каже Олександра Миколів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую