ye-logo.v1.2
21 Жовтня, 2020

Унікальні Антоніни: у вересні в селищі відкриють музей Потоцьких

Туризм 7566 2
Територія палацово-паркового комплексу в Антонінах, заснованого ще в середині ХVIII століття, зустрічає подорожніх величною брамою
Територія палацово-паркового комплексу в Антонінах, заснованого ще в середині ХVIII століття, зустрічає подорожніх величною брамою. Фото: автора

Тут можна буде побачити рідкісні експонати, привезені з Польщі.

Уже у вересні в селищі планують відкрити музей Потоцьких. Саме за правління цього шляхетного роду Антоніни стали унікальними. Намагаючись зберегти історичну спадщину, котра дійшла до наших днів, у селищі взялися за організацію музею Потоцького. Зараз його наповнюють експонатами та світлинами. Переважну більшість з них передали з Польщі.

«Уже досить давно ми співпрацюємо та підтримуємо зв’язки з нащадками Потоцьких, які збирають по крупинках історію свого славного роду і залюбки діляться нею з жителями Антонін, передають їм багато фотографій часів графа Потоцького. Особливо багато для дослідження роду робить Тереза Журавська, одна з представниць княжого роду. З власного музею вона передала вже другу партію світлин з архіву Потоцьких. Особлива вдячність Мареку Потоцькому, праправнуку графі Потоцького. Власне, цю колекцію, він зібрав за свій кошт і дарує її нам. Сподіваємося, що на відкриття він приїде до Антонін», - каже голова Антонінської об'єднаної територіальної громади Наталія Кондратюк. 

Будиночки, зведені за Потоцьких, справжні замки в мініатюрі.

Наразі в Антонінах зберігся цілий ряд будівель колишнього палацового ансамблю і маєтку Потоцьких манеж, возівня, гараж, багато господарських будівель. Найбільшого розквіту селище зазнало за господарювання останнього власника – Юзефа Миколая Потоцького – на початку ХХ століття. Антоніни були його літньою резиденцією – однією з найвеличніших в окрузі. Саме Юзеф Потоцький перетворив звичайне досі селище на розкішний маєток: добудував палац, звів десятки господарських приміщень, насадив сквер.

Маючи таке архітектурне та історичне багатство, антонінчани намагаються всіма силами популяризувати містечко. Серйозно зайнялися цією справою у 2008 році. Звиклі до цих архітектурних красот, зрозуміли, що про Антоніни варто дізнатися й іншим.

„Потроху вже приймаємо туристів, але до звання популярного туристичного осередку, звісно, нам ще далеко, – зізнається Наталя Шевчук, місцевий екскурсовод та за сумісництвом бібліотекар антонінської дитячої бібліотеки. – Тож працюємо над цим, вивчаємо архіви, зараз ось створюємо музей. Іноземні туристи часом дивуються, скільки унікальної архітектури можна побачити тут, в глибинці, мовляв, ви не усвідомлюєте, в якій розкоші живете”.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую