ye-logo.v1.2

У Кам’янці-Подільському відкриють для туристів Гончарську башту

Туризм 2367
Відвідувачі зможуть прогулятися відновленими галереями, оглянути панораму з бійниць
Відвідувачі зможуть прогулятися відновленими галереями, оглянути панораму з бійниць. Фото: НІАЗ «Кам'янець»

Об'єкт перебував на реставрації.

У Кам’янці-Подільському відкриють для туристів Гончарську башту, яка декілька років поспіль перебувала на реставрації. Про це сайту «Є» розповів Василь Фенцур, директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

Під час робіт було відновлено первісну форми даху башти, влаштоване залізобетонне монолітне перекриття, на якому встановлено 2 яруси дерев’яних галерей, з яких відвідувачі зможуть оглянути середньовічну систему оборони найбільшої башти в східній частині Кам’янця. Профінансувало роботи Міністерство культури (близько одного мільйона триста тисяч гривень) та частково – заповідник.

«Три останніх роки Гончарська башта перебувала на реставрації, - каже Василь Фенцур. – Наразі роботи завершили. Для забезпечення її стабільності розчистили ще один нижній рівень та встановили діафрагму жорсткості. Також провели археологічні дослідження, щоправда, наразі лише частково. Плануємо також ще зробити дерев’яний настил входу до вежі та вже наступного року провести грунтовніші дослідження. За деякими матеріалами, тут могла бути ще прибудова, але поки ми не знайшли ні слідів, ні фундаментів, які б це підтвердили».

Відкриють для туристів Гончарську башту вже у неділю, 27 вересня. Власне, приурочили подію до Дня туризму.

«Відвідувачі зможуть прогулятися відновленими галереями, оглянути панораму з бійниць. Також ми встановили експозиційні планшети з інформацією про пам’ятку та її реставрацію», - додає Василь Фенцур.

Довідково: Гончарна вежа – історична пам'ятка архітектури XVI століття, була зведена 1583 року і закріплена за гончарним цехом. Це частина оборонного комплексу Старого міста, котра побудована із використанням винаходів німецького інженера Альбрехта Дюрера. Саме при її спорудженні застосували нову для тих років технологію побудови укріплень – парапет зі зрізом. З боку каньйону споруда була п'ятиярусною, а з боку міста – триярусною. Аж до кінця XVII століття вежу покривав гостроверхий дах зі спостережним майданчиком. Верхні поверхи були обладнані для артилерії, а нижні – для ручної вогнепальної зброї.

Читайте також: Назад у минуле: хмельничанам покажуть 3D-моделі старовинних будівель міста.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую