ye-logo.v1.2

Туризм в ретроспективі: у Хмельницькому презентували світлини та документи з архіву

Туризм 1812

Виставка може стати поштовхом для розвитку туризму в громадах.

У Державному архіві Хмельницької області презентували туризм в ретроспективі. Давні світлини із замками, фортецями, маєтками, церквами, карти, копії архівних документів, в яких міститься інформація про туристичні об’єкти краю зібрали на документальній виставці «Туристичні приваби у ретроспективі Хмельниччини», яку архівісти організували спільно з Департаментом економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

Презентували історичні місця та об’єкти саме в документах архівного фонду області тому, щоб не лише показати туристичні можливості сіл, міст та містечок, а також нагадати усім, хто цікавиться історією рідного краю, що фондосховища зберігають ще чимало краєзнавчої інформації, яка стане в нагоді для нових досліджень краю.

«Наразі в світі все більшої популярності набуває історичний туризм, - каже Юрій Олійник, начальник відділу інформаційних технологій Державного архіву в Хмельницькій області. – В цьому плані Хмельниччині є чим похвалитися, адже на нашій території є величезна кількість пам’яток природи, історичних об’єктів. І в архівах збереглося безліч документів, які можуть допомогти громадам не просто розвивати туризм, організовувати туристичні маршрути, а наповнити їх цікавими історичними фактами, які можна почерпнути з архівних джерел».

Окрім того, виставка має зацікавити дослідників історії краю, адже усі ці документи відкриті, і на їх основі складають історії населених пунктів, які часто і стають джерелом інформації для створення краєзнавчих маршрутів.

Час для поштовху розвитку місцевого туризму наразі, кажуть, дуже вдалий. Зокрема, Ігор Петраш, начальник відділу з питань курортів і туризму Хмельницької облдержадміністрації зазначає, що в часи пандемії туризм переорієнтувався на внутрішній ринок.

Презентували історичні місця та об’єкти саме в документах архівного фонду області тому
Фондосховища зберігають ще чимало краєзнавчої інформації
Вона може стати в нагоді під час розроблення туристичних маршрутів

«Якщо аналізувати відвідуваність туристами наших так званих «магнітів», то цю нішу, яку раніше заповнювали іноземці, наразі заповнюють туристи внутрішні, - каже Ігор Петраш. - Тому ми хочемо, щоб приїхавши на Хмельниччину, вони горіли бажанням повернутися сюди ще. Аналізуючи можливості та потенціал, які має край, все ще бачимо, що не так багато громад вміє привабити до себе туриста, подати цікаво свою історію, показати свою культуру. Часто навіть сторінки тих чи інших населених пунктів у «Вікіпедії» не мають історичних даних, звідки б турист зміг почерпнути трохи корисної інформації. Тому хочемо показати громадам, що в архівах є чимало цікавого матеріалу, який якраз зможе стати в нагоді для розвитку місцевого туризму – як на базі архітектурних, археологічних, сакральних пам’яток, так і за напрямком розвитку промислів, ремесел та гастротуризму».

Зважаючи на карантинні обмеження незабаром виставка стане доступною в режимі онлайн на офіційному сайті Державного архіву у Хмельницькій області та на офіційній сторінці установи у мережі фейсбук.

Читайте також: Здивувати туриста: які цікаві місця варто відвідати в Чорному Острові та Антонінах

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую