ye-logo.v1.2

Топ-5 туристичних локацій Хмельниччини від гіда з Кам’янця-Подільського

Туризм 8147
Кам
Кам'янчанка Анастасія Донець – не лише екскурсовод з досвідом, а ще й великий популяризатор місцевого туризму. Фото: з фейсбук-сторінки Анастасії Донець

Сьогодні, 21 лютого, Всесвітній день екскурсовода.

Кам’янчанка Анастасія Донець – не лише екскурсовод з досвідом, а ще й великий популяризатор місцевого туризму. Вона не просто показує та розказує про цікавинки нашого краю, а прагне зробити це так, щоб в кожного прокинулося почуття гордості за нашу історію, а ще відповідальності – за пам’ятки, які потребують не лише цікавих розповідей про них, а й допомоги.

Саме так віднедавна Анастасія стала ще й натхненницею такого нового напрямку як волонтерський туризм, який переростає в потужну хвилю порятунку палаців не лише на Хмельниччині, а й за її межами.

Сьогодні, у Всесвітній день екскурсовода, Анастасія Донець розповіла сайту «Є» про те, які туристичні місця на Хмельниччині мають для неї особливе значення і які вона залюбки рекомендує туристам.

Маліївці

Маліївці – це унікальний комплекс – маєток, парк, водопад, скельний монастир, яких немає в Україні. Пам’ятка національного значення. Для Анастасії Донець Маліївці – дуже рідні. Нині вона опікується тим, щоб палац, в якому десятиліттями був розташований дитячий оздоровчий заклад і якому загрожує закриття, жив далі. Щоб не перетворився на руїну, а став культурним та мистецьким осередком.


Анастасії Донець Маліївці – дуже рідні. Нині вона опікується тим, щоб палац, в якому десятиліттями був розташований дитячий оздоровчий заклад і якому загрожує закриття, жив далі. Фото: з архіву

Анастасія зізнається, що Маліївці разом з Кам’янцем-Подільським ділять перше місце тих туристичних локацій на Хмельниччині, які по-особливому, близькі для неї.

Кам’янець-Подільський

Кам’янець для Анастасії – те місце, де все надихає. Щось виділити, щось віднести на другий план, каже, неможливо. Замок, Ратуша, Вірменська криниця, Руська та Польська брами… Тут все круто поєднується і робить Кам’янець тим особливим туристичним місцем, яке близьке для її світосприйняття.


Кам’янець для Анастасії – те місце, де все надихає. Щось виділити, щось віднести на другий план, каже, неможливо. Фото: з архіву

Меджибіж

Фортеця в Меджибожі для Анастасії не лише той туристичний об’єкт, який нагадує книжку з історії Поділля, де відображені всі періоди як історичні, так і культурні, військові, а й дещо більше.

Фортеця в Меджибожі для Анастасії той туристичний об’єкт, який нагадує книжку з історії Поділля. Фото: зі сторінки Анастасії Донець у фейсбуці

«Для мене, Меджибізький замок, передусім, це великий вчитель в особі директора заповідника Олега Погорільця. На його прикладі я вчилася як можна любити, як можна жити пам’яткою. Мою віру в Маліївці вселив саме він. Я побачила, що є люди, в яких можна вчитися. Щоразу, коли я буваю в Меджибожі, бачу як замок реставрують, як постійно відбуваються зміни, різні культурні заходи… Тож і замок, і Олег Григорович – два моїх великих вчителі».

Сутківці

Оборонна церква в Сутківцях, за словами Анастасії, неймовірне, просто унікальне місце. Вона справжня, дивом вціліла. Її достатньо лише раз побачити, і це місце залишиться в душі назавжди.

«Те, що викристалізовується як українська спадщина, і є для мене якраз церква в Сутківцях», - каже Анастасія. Фото: зі сторінки Анастасії Донець у фейсбуці

«Так складалася наша історія, що у нас переважно збереглися пам’яки католицькі, а от давніх українських – обмаль. Адже коли будувалися основні об’єкти, які збереглися, тоді наша державність була втрачена. І звичайно ж, вони мають більш європейський характер. А те, що викристалізовується як українська спадщина, і є для мене якраз церква в Сутківцях», - каже Анастасія Донець.

І додає, що цей унікальний об’єкт, який є в усіх підручниках з Історії України, дуже недооцінений. А мав би стати святинею для усієї України.

Бакота

Бакота, каже Анастасія, це масштаб, прекрасні краєвиди Національного природного парку Подільські Товтри, неймовірний Дністер, який заворожує…

Бакота – це масштаб, каже Анастасія. Фото: зі сторінки Анастасії Донець у фейсбуці

«Тут відчуваєш себе по-особливому. Розумієш наш зв’язок з природою. Бачиш те, скільки змін було на планеті, коли мандруєш цим каньйоном. Це масштаб. І той величезний потужний туристичний ресурс, на якому можна організовувати туризм для всієї країни», - каже Анастасія.

Читайте також: П’ять туристичних місць в Хмельницькому, які радить відвідати гід

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую