ye-logo.v1.2

Чому школу у Староушицькій громаді віддали місцевому підприємцю

Туризм 1822
У приміщенні сільскої школи облаштують хостел
У приміщенні сільскої школи облаштують хостел. Фото: автора

Приміщення освітнього закладу віддали в оренду.

Після того, як в процесі освітньої реформи, частину малокомплектних шкіл, а це в основному в селах, закрили, більшість приміщень залишилися стояти пусткою. Одиниці таких приміщень переобладнали під заклади позашкільної освіти. У Старій Ушиці, куди приїздять милуватися красотами Бакоти, як туристичного магніту області, школи вирішити використати для туристів. 

Голова Староушицької громади Анатолій Тимчук розповідає, що в громаді загалом є де розмістити понад три сотні туристів, але й цих місць, особливо у пік туристичного сезону, не вистачає. 

«Є чимало запитів на приймання туристичних груп, але ми зазвичай не маємо їх де поселити усіх разом. Тому вирішили, що в громаді має бути хостел, який прийматиме як поодиноких туристів, так і групи», — каже Анатолій Сергійович. 

Під хостел визначили приміщення школи у селі Гораївка, тим більше, що саме в цій школі будуть організовувати туристичний мистецький простір-хостел, в рамках проєкту від ГО «Територія» і Міжнародного фонду «Відродження». 

Анатолій Тимчук каже, що одну частину будівлі школи віддадуть під мистецький простір громадській організації, а іншу — місцевому приватному підприємцю, який проведе ремонтні роботи і переобладнає класи під хостел. 

«Плануємо, що хостел у тестовому режимі запрацює вже у червні цього року. Звісно він буде ще не такий, який ми його плануємо на наступний туристичний сезон, але вже будемо привчати туристів до того, що у нас є де розмістити групи із 20-30 людей. Тим більше, що вже й чимало туристичних агенцій цікавляться, чи є умови для групових турів», — пояснює голова громади. 

За його словами, хостел планується як «бюджетний варіант» ночівлі, акцент роблять на санвузли, душові і інші необхідні побутові умови. Але поки що йде процес передачі комунального майна, витримуються певні процедури. Голова каже, це займає два-три місяці. 

Нагадаємо, що поблизу Бакоти планують організувати простір-хостел для літніх пленерів і резиденцій у приміщенні недіючої школи. Ідею реалізуватимуть організатори фестивалю «Respublica» — ГО «Територія», які до речі, збирають кошти на реконструкцію частини школи на платформі «Спільнокошт». 

Станом на сьогодні, 23 квітня, зібрано вже понад 57 тисяч гривень. Організатори планують зібрати 100 тисяч гривень і ще стільки ж додасть Міжнародний фонд «Відродження». До кінця терміну збору коштів залишається трохи понад сорок днів. 

Читайте також: Маліївці дивують: що побачили реставратори під шарами фарби
 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую