ye-logo.v1.2

У Кам’янці-Подільському стартував туристичний сезон: яких фестивалів очікувати цьогоріч

Туризм 4289
Навіть попри карантинні обмеження очікують, що цього року в Кам
Навіть попри карантинні обмеження очікують, що цього року в Кам'янці відбудеться багато цікавого. Фото: з архіву

Наразі заходи з відкриття турсезону відбуваються онлайн.

У Кам’янці-Подільському відкривають туристичний сезон. Через карантинні обмеження заходи відбуватимуться, як і торік, онлайн три дні поспіль: сьогодні, 23 квітня, а також 24 та 25 квітня. Концепцією цьогорічного відкриття туристичного сезону обрали гасло «Кам’янець ЕКО», відтак більшість подій ґрунтуються саме на тематиці екології, розвитку еко-можливостей міста й екологічного туризму. Долучитися до онлайн-заходів користувачі мережі можуть на сторінці Kamianets travel у фейсбуці.

Уже сьогодні кам’янчани презентували туристичний потенціал міста у проморолику «Кам'янець фестивальний 2021». Навіть попри карантинні обмеження очікують, що відбудеться багато цікавого.

Загалом, щороку в місті над Смотричем проводять близько 40-а фестивалів, 20 з яких набули міжнародного статусу. Цього року, крім традиційних фестів, мають намір презентувати і нові проєкти. А якщо того вимагатимуть карантинні обмеження, будуть проводити їх в онлайн-режимі.

Уже завтра, 24 квітня, в рамках відкриття туристичного сезону, запланований фестиваль «Історичний пікнік», який став традиційним з 2011 року і щоразу дивує археологічними експериментами та навчає традиційних ремесел. Цього разу він відбуватиметься онлайн. Як зазначає директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба, долучитися до роботи майданчиків експериментальної археології можна буде на сторінці заповідника у фейсбуці з 11:00. Тут покажуть, як варили колись дьоготь та самогон, експериментуватимуть з каліграфією, фарбуванням тканин та презентуватимуть похідну кузню.

Фестиваль «Історичний пікнік» став традиційним з 2011 року. Фото: Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник

Також Олександр Заремба розповів, що у серпні планують провести «Останню столицю», яку минулоріч через пандемію коронавірусу відклали. Буде, традиційно, відтворення боїв, паради бронетехніки, військовий табір і все, що пов’язане з цією тематикою. У свій час це був перший фестиваль в Україні, присвячений українським визвольним змаганням – 1919-20 років.

«На кінець вересня маємо грандіозні плани щодо відзначення 400-річчя Хотинської битви, - каже Олександр Заремба. - Хоч основною локацією для історичної реконструкції буде Хотин, частину подій планують перенести і на вулиці Кам’янця.

Андрій Зоїн, організатор фестивалів «Республіка», «October Fest», фестивалю вуличної їжі, розповів у промо-ролику, що, зважаючи на нинішні реалії, фестивальні події цього року можуть відбутися як в гібридному форматі (офлайн та онлайн), так і повністю онлайн. Але не відкидає і оптимістичний варіант, коли фестивалі зможуть проходити традиційно з відвідувачами. Наприкінці серпня це буде «Республіка». Сподіваються, що вона відбуватиметься хоч і з обмеженою кількістю людей, але з музикою та виступами гуртів наживо.

Ще один фестиваль, який, за словами Андрія Зоїна, планують провести в рамках Дня міста – фестиваль вуличної їжі. Також хочуть реанімувати «ZAGATA Fest», який раніше відбувався на Руській брамі. А наприкінці вересня планують «October Fest», який тривалий час не проводили, але наразі хочуть відродити, аби повернути інтерес до локальної їжі та напоїв.

В’ячеслав Гардашник, президент Федерації повітроплавання в Україні, у свою чергу зазначив, що на цей рік заплановано провести два фестивалі повітряних куль. В рамках одного з них, а саме Кубку Поділля, в суботу 22 травня відбудеться реконструкція запуску першого аеростату в Кам’янці-Подільському на валах Нової фортеці.

Традиційно будуть фестивалі з повітроплавання. Фото: з архіву

Також повітроплавці на 30-річницю Незалежності України планують масове видовищне шоу з підняттям національного прапора України.

Вже на червень запланований 9-й за рахунком фестиваль середньовічної культури «Форпост», де можна відчути дух середньовічного життя, подивитися на лицарські турніри, старовинні ремесла, послухати середньовічну музику. Цього року, щоб уникнути скупчення людей, фестиваль пройде на двох локаціях – у Старому замку та Руській брамі. Він буде сімейним, тоді як раніше більше орієнтувався на молодь.

А ще очікуються цього року «Опера в мініатюрі» - фестиваль оперного мистецтва та класичної музики; фестиваль «Кава&джаз», ідея якого народилася 2020 року і поєднує в собі каву і музику; театральний фестиваль «Комора», а також «Бруківка» - міжнародний кінофестиваль… Хореографічне мистецтво презентуватимуть на фесті «Радея-Dance», а естрадний гумор під час фестивалю - «Штрикало». Словом, під час фестивалів кожен зможе відкрити свій Кам’янець.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую