ye-logo.v1.2

Відновлення пам’яток з Хмельниччини, які потрапили до «Великої реставрації», у 2021 році не фінансуватимуть

Туризм 4029
Загалом до списку «Великої Реставрації» відібрали 4 пам
Загалом до списку «Великої Реставрації» відібрали 4 пам'ятки з Хмельниччини . Фото: з архіву

До списку пам’яток, котрі планують відновлювати протягом трьох років за державний кошт, з області відібрали 4 пам’ятки.

Чотири історичні пам’ятки з Хмельницької області, які потрапили до списку 109 проєктів «Великої Реставрації», котрі планують відновлювати протягом трьох років за державний кошт, у 2021-му не отримають фінансування.

Згідно з рішенням Міністерства культури та інформаційної політики України, оприлюдненому 18 травня, цього року будуть фінансуватися лише 22 об’єкти. Серед них пам’яток Хмельницької області немає.

Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» (заповідник є у списку 109 відібраних пам’яток), каже, що усі об’єкти, які відібрала комісія для фінансування на цей рік, перебувають в підпорядкуванні Міністерства культури. Жодного комунального закладу до цього списку не потрапило.

«Ми, звісно ж розраховували на будь-які кошти, які б могли отримувати протягом цих трьох років, - каже Олег Погорілець. - Це підтримало б та пришвидшило реставрацію, яка триває в нас вже протягом декількох років. Наразі в нас готова документація на багато об’єктів, які можна відновлювати. Але поки держпідтримки не буде. Сприймаємо цей хід як реальність, яку маємо».

Нагадаємо, реставраційні роботи на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» тривають вже шість років поспіль. Виключно на кошти, які виділяють з обласного бюджету.

«Реставрація триває, - каже Олег Погорілець. - Працюємо майже місяць. Продовжуються протиаварійні роботи на Круглій вежі, барбакані».

Нагадаємо, в Мінкульті відібрали з усієї України 109 проєктів, які передбачають реставрацію, консервацію та ремонт пам’яток культурної спадщини. Ці роботи планують здійснити протягом трьох найближчих років. До цього списку потрапили чотири архітектурні пам’ятки Хмельниччини.

Перша пам’ятка, яка зайняла 8-е місце в рейтингу «Великої рестарації», це Башта на броді, що в Кам’янці-Подільському, датована ХVІ століттям. Вона має статус пам’ятки національного значення та перебуває в підпорядкуванні Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

Ще одна пам’ятка, котра потрапила до «Великої реставрації», також перебуває у підпорядкуванні Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець». Це Турецькі бастіони, які потребують реставрації і займають 18 місце у рейтингу.

Проєкт реставрації Замку XVI століття у Меджибожі має 16-е місце у рейтингу «Великої реставрації». Поки роботи фінансують лише з обласного бюджету.

До «Великої реставрації» також відібрали проєкт реставрації та пристосування пам'ятки архітектури національного значення «Садиба, початок ХІХ століття», розташований на території Державного історико-культурного заповідника «Самчики» (під номером 48 у рейтинговому списку).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую