ye-logo.v1.2

У Кам’янці-Подільському в повітря піднімуть кулю зразка XVIII століття

Туризм 2987
В Кам
В Кам'янці-Подільському стартував фестиваль з повітроплавання. Фото: EZFilms Production

У місті стартував фестиваль з повітроплавання.

У Кам’янці-Подільському стартував триденний фестиваль з повітроплавання «Кубок Поділля-2021» - один із наймасштабніших повітроплавних фестивалів країни.

Як зазначають в Кам’янець-Подільській міській раді «Кубок Поділля» проводять ще з 1999-го. Щоправда, торік через карантин усі заходи фестивалю були відмінені. Проте вже цими днями повітряні кулі знову повертаються в небо над містом.

У польотах беруть участь шістнадцять екіпажів: з Києва та Київської області, Львова, Дніпра і, звичайно, Кам’янця-Подільського, розповідає президент Федерації повітроплавання України Вячеслав Гардашник.

За сприятливих погодних умов польоти відбуватимуться двічі на день: рано вранці та увечері - у п'ятницю, суботу і неділю. А споглядати за кулями можна буде з кількох оглядових майданчиків Старого міста: біля Замкового мосту, на валах Нового замку і з майданчика на вулиці Ковальській (за костелом святих апосторів Петра і Павла).

Ще одне цікаве повітроплавне дійство заплановане на суботу: о 12:00 на валах Нової фортеці буде здійснено історичну реконструкцію запуску першої повітряної кулі на теренах України - копії прадіда сучасного теплового аеростата. Це дійство, зазвичай, повітроплавці відтворюють двічі на рік - відбувається двічі на рік в рамках інтерактивної експозиціі XVIII сторіччя.

Відомо, що у вересні 1784 року в Кам’янці-Подільському (через рік після братів Монгольф’є у Франції) було здійснено запуск першої повітряної кулі на теренах України. Подія стала можливою завдяки пану коменданту фортеці Яну Де Вітте та групі однодумців.

Під час реконструкції таку кулю запускатимуть не так, як сучасні, а саме так, як це робили декілька століть тому. Фото: Ірини Пустиннікової

Під час реконструкції таку кулю запускатимуть не так, як сучасні, а саме так, як це робили декілька століть тому: зафіксують канатами, а повітря нагріватимуть за допомогою соломи.

Детальніше з програмою польотів, а також їх вартістю для тих, хто хоче політати на повітряній кулі, можна ознайомитися на сторінці заходу у фейсбуці, перейшовши на активне посилання.

Читайте також: Життя поза кліткою: як на Хмельниччині рятують ведмедів від життя в неволі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую