ye-logo.v1.2

Гірськолижний курорт: чи побудують лижні траси в Сатанові

Туризм 12938
Природні ландшафти, де розташована курортна зона Сатанова, нагадують гірські пейзажі
Природні ландшафти, де розташована курортна зона Сатанова, нагадують гірські пейзажі. Фото: з фейсбук-сторінки Руслана Йолтуховського

Раніше обговорювали плани звести тут кілька спусків різної складності.

Про можливе будівництво неподалік Сатанова гірськолижних спусків заговорили одразу ж з початком будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу «Арден Палац» на місці санаторію «Товтри». Лижні траси планували збудувати на товарових схилах у місцях, де немає дерев, аби нічого не вирубувати.

За попередніми планами, тут мали звести кілька трас різної складності - і для новачків, і для тих, хто має хорошу фізичну підготовку.

Проте, поки покататися на лижах у Сатанові не можна. Чи бува не відмовилися від ідеї облаштування лижного курорту в Сатанові ми поцікавилися в депутата обласної ради Артура Фрідмана, засновника підрядної будівельної організації, яка зводить курортний комплекс та мала ідеї облаштувати лижні спуски неподалік.

За його словами, підрядники від ідеї будівництва лижної траси повністю не відмовилися, але, схоже, вона зазнає змін.

«Ми поки призупинили цей проєкт, - каже Артур Давидович. – Коли починали цю справу десять років тому, то справді ідея гірськолижних трас у Сатанові була цікавою, зрозумілою та на часі. І навіть розробили проєкт, як усе б мало бути. Але з роками бачимо, що клімат змінюється. Навіть ще декілька років тому зими були сніжніші, ніж в останні роки. Нині ж розуміємо, що кліматичні умови не зовсім підходять для облаштування лижного курорту в Сатанові. Бо зими наразі малосніжні. За прорахунками, якщо утримувати їх лише на штучному снігу, це буде дорого, а відтак не матиме попиту».

І додає, що оскільки проєкт вже розроблений, то нині думають, як його можна було б пристосувати з користю для відпочиваючих курортної зони.

«Думаємо, що б там можна було б зробити. Можливо, це буде не лижний спуск, а щось на зразок частково критої гірки для тюбінгу. Наразі обдумуємо різні варіанти», - зазначає Артур Фрідман.

Разом з тим, додає, попри те, що не вдалося реалізувати будівництво лижних спусків, вдалося втілити в життя дуже важливий екологічний проєкт - облаштування реабілітаційного центру для диких тварин «Парк хижаків Арден», найбільшого наразі в Україні. Саме сюди забирають тварин, які все життя мешкали в тісних клітках. Площа центру 32 гектари. Це нова модель природоохоронної, еколого-освітньої та туристичної установи, яка має прийти на заміну типовим зоопаркам. Звірі тут проходять реабілітацію та вчаться жити в умовах природи. За їхнім життям можуть «підглядати» відвідувачі, мандруючи майже кілометровим лісовим мостом з 5-ти метрової висоти, не втручаючись у лісову екосистему.

«Це той проєкт, який ми й надалі плануємо розширювати, - каже Артур Фрідман. - Наразі тут мешкає вже 24 ведмеді. А ще – врятовані з неволі вовки, лисиці та олені. А загалом, територія реабілітаційного центру дозволяє дати прихисток для пів сотні ведмедів».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую