ye-logo.v1.2

У Кам’янці-Подільському повертають плату за проїзд Замковим мостом

Туризм 4874
Роботу пунктів пропуску, які котролюватимуть проїзд Замковим мостом, відновлюють вже з 7 травня
Роботу пунктів пропуску, які котролюватимуть проїзд Замковим мостом, відновлюють вже з 7 травня. Фото: з архіву

Роботу пунктів пропуску відновлюють вже з 7 травня.

У Кам’янці-Подільському знову повертають платний проїзд Замковим мостом та транспортний контроль, як ще було, починаючи з 2013-го року. Тоді обмеження запровадили, аби обмежити транспортне навантаження на міст, який є історико-архітектурною пам’яткою національного значення, а зароблені кошти витрачали на його утримання.

Утім, після широкомасштабного вторгнення росії на територію України Кам’янець-Подільський прийняв чимало переселенців, потік транспорту, в тому числі й транзитного, значно зріс, тож аби уникнути заторів в місті проїзд через Замковий міст зробили відкритим та безкоштовним. Нині ж, кажуть в Кам’янець-Подільській міській раді, рух став неконтрольованим – через міст почали курсувати навіть вантажівки, в тому числі транзитні. Тому аби уникнути навантаження транспорту на архітектурну пам’ятку, вирішили знову відновити діяльність пункту пропуску, встановити обмеження руху та платний проїзд.

Також, враховуючи те, що Замковий міст в Кам’янці-Подільському є пам’яткою архітектури XIV- XVII століття, його стан обстежила комісія фахівців Національного історико-культурного заповідника «Кам’янець».

Фахівці дійшли висновку, що міст перебуває в задовільному стані, він не аварійний, але проїзд ним потребує дотримання певних обмежень.

Зокрема, директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур зазначає, що після обстеження технічного стану Замкового мосту фахівці рекомендують контролювати й обмежити рух автівок, щоб обмежити вібрацію на п’ятиаркову кам’яну конструкцію мосту. Так, проїзд рекомендують дозволити автівкам, вагою більше 3,5 тонни, а швидкість руху мостом обмежити до 30-ти кілометрів на годину.

Роботу пунктів пропуску, які котролюватимуть проїзд Замковим мостом, відновлюють вже з 7 травня. Вартість проїзду поки незмінюють, вона така ж як і була раніше – 10 гривень.

Крім того, наразі в міськраді напрацьовують нову схему руху транспорту в Старому місті, розглядають можливість автоматизованої системи пропуску та навіть повного обмеження руху на вихідні.

Читайте також: Вемедів, яких врятували з-під обстрілів і перевезли на Хмельниччину, переведуть до лісових вольєрів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую