Гаряча тема:
- Війна
У Сатанові відтворять 3D моделі трьох архітектурних пам'яток
Сучасні технології збережуть пам'ятки Сатанова для майбутніх поколінь.
У червні 2024 на Хмельниччині стартував проєкт «Культурна спадщина Сатанова. 3D-loading», який спрямований на збереження сучасного та відновлення первинного вигляду архітектурної спадщини історичного містечка Сатанів за допомогою сучасних технологій доповненої реальності. Про це повідомив Центр розвитку ініціатив «ІнСорс».
Як зазначають у центрі, так вони хочуть популяризувати надбання матеріальної та культурної спадщини селища як для українського, так і для закордонного туриста. Серед об'єктів, з якими працюватимуть, - міська брама XV-XVIII століття, Сатанівський замок XV-XVIII століття та Свято-Троїцький монастир.
В межах проєкту буде створено унікальні відеопродукти для кожної пам'ятки, де архітектурні споруди символічно порівнюватимуть з музичними інструментами.
Оцифрування об'єктів культурної спадщини відбуватиметься за допомогою таких технологій як 3D моделі, інтерактивна мапа, 3D AR поштівки «Sataniv post cards», рендери об'єктів для 360 панорами. Проєкт реалізовують Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» у співпраці з громадською організацією «Осередок змін» за підтримки Українського культурного фонду.
Міська брама XV-XVIII століття. Вона розміщена неподалік обабіч дороги, що веде до курортної зони. Пам'ятку датують XV століттям, яку пізніше дещо перебудували. У другій половині XVII століття браму було пошкоджено, а в 1724 році за часів Адама Миколая Сенявського, відбудовано.
Сатанівський замок XV-XVIII століття. Вірніше його залишки, є пам'яткою містобудування та архітектури України національного значення. Він розташований на високому пагорбі над річкою Збруч. І якщо дивитися на сатанівську фортецю з боку Збруча, вона й досі видається неприступною і вражає величчю. За свідченнями істориків, сатанівський замок-фортецю збудували феодали Ондровонжі для захисту міста від турецько-татарських набігів. В плані він п'ятикутний, не зовсім правильної форми.
З 1895 до 2005 року на території Сатанівської фортеці діяв цукровий завод, який входив у десятку кращих цукроварень України.
Свято-Троїцький монастир 1654 року. Відомо, що кам'яний храм був зведений на місці дерев'яної церкви, закладеної тут ще у ХІV столітті. Він знаходиться неподалік Сатанова – місце древнє, намолене, із сильною енергетикою віків. Кам'яна брама, келії з дзвіницею, старовинна церква, чернечі печери, сонячний годинник… Свого часу Свято-Троїцький монастир був відомим духовно-просвітницьким центром, а нині – одним із тих туристичних та духовних об'єктів, які мають чим здивувати подорожуючих…
Читайте також: В історичній будівлі XIX століття з'явиться перший на Кам'янеччині чоловічий монастир ПЦУ
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: