ye-logo.v1.2

Суд зобов'язав Генпрокуратуру відкрити справу щодо подружжя Герег за фактами журналістського розслідування

Політика 1944
Після оприлюднення фактів розслідування, одна з партій звернулася до СБУ
Після оприлюднення фактів розслідування, одна з партій звернулася до СБУ. Фото: forbes.ua

Мова йде про роботу «Епіцентрів» на Донеччині після 2014 року.

Печерський районний суд Києва зобов'язав Офіс генерального прокурора внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею «колабораційна діяльність» через скаргу партії «Народовладдя». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Як зазначає видання, партійці просили відкрити справу за фактами з розслідування «Схем» (Радіо Свобода), у якому йшлося про те, що власники мережі «Епіцентр» – народний депутат Олександр Герега та його дружина Галина – з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісячно виплачували заробітну плату управителю колишніх «Епіцентрів» на окупованій Донеччині Геннадію Гальчуку, який нині є депутатом від прокремлівської партії «Єдина Росія».

У розслідуванні «Був «Епіцентр» – став «Галактика», чи справді Гереги втратили контроль над гіпермаркетами на окупованій Донеччині?» журналісти розповіли про те, що компанії «Епіцентр» і «Нова лінія», якими володіють народний депутат України Олександр Герега та його дружина Галина Герега, з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісяця виплачували зарплату Геннадію Гальчуку – колишньому директорові гіпермаркету «Епіцентр» у Макіївці, який після 2014 року залишився на окупованій частині Донеччини і продовжив управляти створеною замість «Епіцентрів» мережею «Галактика» (зареєстрована за правилами підконтрольних Росії адміністрацій).

За інформацією розслідувачів, після 2014 року Геннадій Гальчук регулярно приїжджав на підконтрольну Україні територію та фінансував партію Герег. Водночас «Галактики», якими керував Гальчук, співпрацювали з терористичним угрупованням «ДНР», а у 2023 році його оголосили «депутатом» від кремлівської партії «Єдина Росія» після фейкових «виборів» на окупованих територіях у Донецькій області. Ватажок «ДНР» Денис Пушилін включив Гальчука до так званого інвестиційного комітету.

Схеми отримали від джерел у податкових органах зарплатні відомості, судячи з яких, «Нова лінія» та «Епіцентр» до липня 2022 року продовжували нараховувати Гальчуку зарплату.

Отож, після оприлюднення розслідування, 27 жовтня 2023 року партійці надіслали до Служби безпеки України заяву про «вчинення власниками мережі «Епіцентр» Олександром та Галиною Герегою кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 та ч.4 статті 111-1 Кримінального кодексу України» (колабораційна діяльність – провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території).

Тоді СБУ передали заяву від «Народовладдя» в Офіс генпрокурора, звідки надійшла відповідь про те, що документ «не містить об'єктивних фактичних даних, які б достовірно свідчили про наявність ознак кримінальних правопорушень», тому «підстав для внесення відомостей до ЄРДР немає».

Однак уже в січні 2024 року голова партії «Народовладдя», народний депутат восьмого скликання Юрій Левченко звернувся зі скаргою до суду на бездіяльність працівників Офісу генпрокурора з вимогою відкрити кримінальне провадження.

Наразі ж Печерський районний суд Києва зобов'язав Офіс генерального прокурора внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею «колабораційна діяльність» через скаргу партії «Народовладдя».

Також, як зазначають в «Радіо Свобода», «Схеми» звернулись до Офісу генерального прокурора за коментарем, відповіді поки не отримали. А ще редакція з цього приводу спрямувала запит до головного офісу «Епіцентру» на початку жовтня 2023 року, але відповіді й досі не отримала.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую