clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
16 Грудня 2013 марія 1498

СЛАВА ВО ВИШНІХ БОГУ
Виставка сучасних ікон
19 грудня в Києві, в Музеї Івана Гончара відкриється виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні "Небо на землі" (м. Миколаїв).

На виставці будуть представлені сучасні ікони із творчого доробку майстрів з Миколаєва. Відвідувачі побачать близько 40 ікон. До експозиції увійшли роботи, виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона.
Виставка розпочнеться на передодні святкування зимових свят: дня святого Миколая, Нового року, Різдва Христового, Водохреща. Зима в житті людини є своєрідною точкою відліку – з її закінченням закінчується один період життя і починається інший, повний нових сподівань та надій на краще. Тому не випадково родина іконописців приурочила виставку до цих великих свят.
Святі отці називають ікону Євангелієм у фарбах, філософи – одним з видів богослов'я. Ікона зображує те, що ми бачили – земне життя Ісуса Христа, те що ми чули – Його притчі. А так само ікона візуалізує, що було відкрито святим отцям – догматичне вчення церкви, за допомогою символів та алегорій .

Прикладом цього є дванадцятичасна ікона "Символ віри", яку буде презентовано вперше. Кожна частина цієї ікони зображує один з членів Символу Віри, що містять основні догмати нашої віри.
Серед святкових ікон Різдва, святителя Миколая, святої Катерини, тощо, мають також місце образи, що спонукають до серйозних та глибоких роздумів. Ікона Богородиці «Скорботна про немовлят, у лоні убієнних», одна з останніх робіт миколаївських іконописців. Куратор виставки зазначає: «В державі, що є колискою слов’янського християнства, просто неприпустиме таке жахливе явище як аборт. Під час святкування Народження Христа слід пам’ятати про тих, кому не дозволили народитися. Гріх не тільки чинити таке вбивство, а й погоджуватись з ним своїм мовчанням. Потрібно виховувати людей, доносити до них істинну суть проблеми.»

Побутує думка, що в іконі немає нічого нового і вона, згідно з канонами, повторює тільки існуючі зразки. Іконописці «Небо на землі » вважають, що ікона повинна бути завжди новою, актуальною і зрозумілою сучасній людині, для якої створюється. Ікона повинна говорити з нею, народжувати молитву. Існуючі канони зовсім не обмежують. Навпаки! Вони надихають на нові пошуки в ім'я Христове.
Під час урочистого відкриття виставки відбудеться виступ фольклорного гурту «Гуляйгород». Колектив виконає народні духовні канти.
Відкриття виставки відбудеться в НЦНК Музей Івана Гончара (вул. Лаврська, 19)
Відкриття 19 грудня о 18.00.
Відвідування: вівторок-неділя з 10.00 до 17.30.
Вхід – 15 грн., дітям – 3 грн.
Виставка триватиме до 20 січня.

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Марії Павелко
+38 066 155 92 37
pavel-ko@inbox.ru
www.pavel-ko.net

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 22.07.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
25.69
25.73
28.86
28.9

Архів новин

<<Липень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31