clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
3 Лютого 2017 Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги 514

Крок за кроком в Україні реалізовується реформа децентралізації, одним із основних етапів якої є утворення об’єднаних територіальних громад. Об’єднання територіальних громад стало підставою для створення інституту старост. Вбачається, що саме староста повинен стати посадовою особою, яка має знати всі процеси, які відбуваються у громаді, проблеми села та шляхи їх вирішення, вчасно доносити інформацію до населення. Безумовно, в процесі реформування виникає багато питань.

З одним із них — вчинення нотаріальних дій сільськими старостами — до Летичівського бюро правової допомоги звернулися старости Летичівської об’єднаної територіальної громади. Консультує Неля Поплавська, в.о. начальника Летичівського бюро правової допомоги, що є відділом Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про нотаріат» нотаріальні дії в Україні вчиняються державними та приватними нотаріусами, а у населених пунктах, де немає нотаріусів, нотаріальні дії вчиняються уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування (далі — посадові особи ОМС).

Хто уповноважує старост на вчинення нотаріальних дій?

Відповідно до пп. 5 п. б. ч.1 ст. 38 Закону України «Про місцеве самоврядуваня в Україні» вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їхнього відання, реєстрація актів цивільного стану (за винятком виконавчих органів міських (крім міст обласного значення) рад) є делегованими повноваженнями сільських, селищних, міських рад щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян і належать до відання виконавчих органів цих рад. Тому уповноважувати на вчинення нотаріальних дій старосту повинен виконком відповідної ради, членом якого, зокрема, є староста.

примірне рішення

Які саме нотаріальні дії мають право вчиняти уповноваженні особи ОМС?

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про нотаріат» уповноважені особи ОМС:

1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчують заповіти (крім секретних);

3) видають дублікати посвідчених ними документів;

4) засвідчують достовірність копій (фотокопій) документів і
виписок з них;

5) засвідчують справжність підпису на документах;

6) видають свідоцтва про право на спадщину;

7) видають свідоцтва про право власності на частку в
спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.

Проте необхідно звернути увагу, що:

1) дії, передбачені пунктами 6 і 7 ч. 1 цієї статті (видача свідоцтва про право на спадщину та видача свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя) вчиняють уповноважені посадові особи ОМС, які:

- мають вищу юридичну освіту;

- досвід роботи у галузі права не менше трьох років;

- пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса;

- завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України;

- склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України

2) посадові особи ОМС не мають права на оформлення документів, призначених для використання за межами державного кордону».

Законодавство, яким керуються уповноважені особи ОМС при вчинені нотаріальних дій

1. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»

2. Закон України «Про нотаріат»

3. Порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами ОМС, затверджений наказом Міністерства юстиції від 11.11.2011 р № 3306/5 ( на даний час чинна редакція від 29.11. 2016 року).

Згідно з ч.3 ст. 37 Закону України «Про нотаріат» контроль за організацією нотаріальної діяльності уповноважених на це посадових осіб ОМС, дотриманням ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконанням правил нотаріального діловодства здійснюється Міністерством юстиції України.

* * *

Нагадуємо, що роз'яснення законодавства і консультації з правових питань можуть безкоштовно отримати усі, хто звернеться до місцевих центрів з надання БВПД або у бюро правової допомоги, незалежно від статків та соціального статусу.

Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

Летичівське бюро правової допомоги — смт Летичів, вул. Юрія Савіцького, 14/1, тел. (03857) 2-01-71, 2-01-72.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 20.07.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
25.69
25.73
28.86
28.9

Архів новин

<<Липень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31