clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
18 Серпня 2017 Анна Сіра 718

Замість 500 райдержадміністрацій має бути 100 префектур - розповів О.Слобожан в ефірі ICTV
Хто саме має здійснювати нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування – це питання викликало досить гостру дискусію серед представників громад та експертів. Асоціація міст України не підтримує розроблений Мінрегіоном законопроект, яким наглядові повноваження надаються місцевим державним адміністраціям та центральному органу виконавчої влади. Позицію Асоціації пояснив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан в ефірі телеканалу ICTV.
Олександр Слобожан зазначив, що три роки тому була прийнята Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, де була закладена норма щодо створення місцевих державних представництв – префектів, замість місцевих державних адміністрацій. Основною функцією префектів має стати контрольно-наглядова. Така модель, наприклад, запроваджена у Франції. «На сьогоднішній день Україна є єдиною країною в світі, де місцеві державні адміністрації виконують функції виконавчих органів обласних і районних рад, тобто одночасно виступають і як органи державної влади, і як виконавчі органи, отже, виникає дублювання функцій», – підкреслив Олександр Слобожан.
Як підкреслив Олександр Слобожан, Асоціація міст України категорично виступає проти надання місцевим державним адміністраціям функцій щодо контролю органів місцевого самоврядування.
Щодо пропозицій Асоціації міст України, то Олександр Слобожан наголосив: «По-перше, треба повернути до порядку денного зміни до Конституції. Прийняти їх у другому читанні, потім в третьому і, зрештою, в цілому». За його словами, саме Конституція визначає основи системи влади і без відповідних змін конституційного характеру проводити реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади неможливо. «Нам треба оптимізувати адміністративно-територіальний устрій, і замість п’ятисот адміністрацій, які на сьогоднішній день є, зробити сто префектур, які охоплять більше території, ніж адміністрації. Вони будуть займатися суто контрольними і наглядовими функціями, координувати на місцях представництва центральних органів виконавчої влади», – зазначив Виконавчий директор АМУ.
За його словами, контроль буде ефективним лише тоді, коли буде залучена громадськість. «У Парламенті зареєстровано декілька важливих законопроектів, які стосуються публічного і громадського контролю. Я думаю, це риторичне питання хто краще може контролювати місцеву владу – мешканці, які проживають в цьому місті, або, наприклад, якийсь бюрократ, який сидить в області за 200 кілометрів від населеного пункту і не знає певної специфіки», – переконаний Олександр Слобожан. Для посилення ефективності контролю, як зазначив він, «необхідно, по-перше, посилити прозорість діяльності органів місцевого самоврядування: звітування, громадські слухання, механізм місцевих ініціатив; по-друге, надати громадськості більше повноважень в плані саме контролю».
Олександр Слобожан розповів, що зараз є, наприклад, ініціативи громадськості по відкликанню місцевих депутатів. У багатьох містах (в тому числі і в Кам'янці-Подільському -
прим. редактора) працює такий інструмент, як бюджет участі – коли самі мешканці подають заявку на фінансування того чи іншого проекту і самі ж здійснюють контроль. «Громада вирішує, чи потрібен їй у мікрорайоні фонтан, який хоче встановити місцева влада, або ж їй потрібна відремонтована дорога… Посилення публічного контролю є реальним механізмом для підвищення ефективності місцевої влади», – зазначив Олександр Слобожан.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 19.07.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.05
26.07
29.21
29.23

Архів новин

<<Липень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31