clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
19 Січня 2018 РЦ з надання БВПД у Хмельницькій області 456

Консультують юристи: чи передбачена автоматична зміна розміру аліментів?

У зв’язку із прийняттям змін до законодавства України щодо стягнення аліментів, які набрали чинності з 09 липня 2017 року та які мають на меті покращити захист права дітей на належне утримання, виникає абсолютно логічне запитання: як збільшити аліменти, якщо їхній розмір, визначений судом до цього, є меншим від законодавчо встановленого мінімуму (50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку)? Крім того, юристів часто запитують, чи здійснюється така зміна розміру аліментів автоматично, чи слід звертатися до суду за видачею судового наказу. Відповіді на ці запитання в рамках загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» підготували фахівці Нетішинського бюро правової допомоги.
Сімейний кодекс України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути змінений. Підставами для зміни розміру аліментів є такі обставини:
1) зміна матеріального стану платника або одержувача аліментів (наприклад, перехід на іншу, більш оплачувану роботу, або навпаки – звільнення з роботи, втрата стабільного джерела доходів);
2) зміна сімейного стану платника або одержувача аліментів (наприклад, одруження вдруге, народження у новому шлюбі дітей);
3) інші випадки, передбачені Сімейним кодексом України.
Прийняття Верховною Радою України рішення щодо внесення останніх змін до законодавства в частині встановлення нового мінімального рівня аліментів слід вважати тим випадком, що дозволяє звернутися до суду щодо зміни їх розміру.
Ініціювати питання зміни розміру аліментів може як платник, так і одержувача.
У випадку, коли виплата аліментів здійснюється за участю третьої особи (за місцем роботи, через органи державної виконавчої служби), треба пояснити, чи не повинна така третя сторона автоматично здійснити дії, спрямовані на  збільшення розміру аліментів.
Відповідно до положень Сімейного кодексу України особа, на користь якої присуджено аліменти на дитину, може самостійно подати заяву з виконавчим листом про відрахування аліментів із заробітної плати або іншого доходу платника аліментів безпосередньо за місцем виплати платникові аліментів заробітної плати. На підставі заяви такої особи аліменти відраховуються із заробітної плати або іншого доходу платника аліментів у розмірі, зазначеному у виконавчому листі, і перераховуються особі, на користь якої присуджені аліменти.
Зважаючи не те, що утримання із заробітної плати здійснюється виключно на підставі заяви та у розмірі, що визначений у виконавчому листі, суб’єкт виплати заробітної плати не має прямих повноважень щодо зміни розміру аліментів. А тому зміна одержувачем розміру аліментів здійснюється шляхом подання відповідного позову до платника аліментів. При цьому перед судом варто ініціювати питання про призначення збільшеного розміру не з моменту подачі позовної заяви, а саме з часу набуття останніх змін щодо збільшення мінімального розміру аліментів – 08 липня 2017 року.
Нагадаємо, що безкоштовні консультації з правових питань, роз'яснення законодавства (для всіх без винятку категорій громадян), а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді (для незахищених категорій громадян) можна отримати у центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги. Дізнатися адресу найближчого до Вас центру чи бюро можна, зателефонувавши за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 19.02.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.18
27.2
30.77
30.79

Архів новин

<<Лютий 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28