clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
10 Січня 2019 Тетяна Курбатова 284

Як навчають соціальному підприємництву ветеранів АТО у Кам'янці-Подільському

В грудні 2018 року завершився перший етап річного курсу розвитку підприємницької діяльності для бійців АТО та їх сімей. Програма Української Соціальної Академії, що проходить в Сумах і Кам'янці-Подільському, покликана допомогти ветеранам АТО відкрити власну справу та зробити крок до нових можливостей.
До участі були запрошені ветерани АТО, військовослужбовці Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Долучитись до навчання мали змогу також дорослі члени сімей цих категорій військовослужбовців.

Програма з розвитку підприємницької діяльності створена для сприяння можливості започаткування та ведення власної справи. Створення та ведення власного бізнесу є важливим інструментом соціально‐економічної адаптації ветеранів АТО. Навчання відбувається шляхом проведення спеціалізованих тренінгів та курсів, присвячених основам ведення бізнесу, підготовці бізнес‐планів тощо. Також, програмою передбачено конкурс бізнес‐проектів, який є дієвим інструментом отримання коштів на відкриття власної справи, адже бо саме складнощі з доступом до фінансових ресурсів є серйозною перешкодою для ветеранів в їхньому прагненні до відкриття власної справи.

В Сумах курс прослухали 24 учасники та 15 - в Кам'янці-Подільському. Ветеранам АТО та їх родичам навчання допомагає пройти шлях від стану «я хочу якийсь свій проект, ще навіть не знаю який, і у мене є приблизна ідея» до чіткого розуміння моделі бізнесу і запуску її на ринок.

Перший етап тривав з жовтня до кінця 2018 року і складався з 7 дводенних модулів:
1-ий модуль. Вступ до соціального підприємництва. Презентація бізнес-ідей учасників.
2-ий модуль. Персональне лідерство. Психологія підприємницького мислення.
3-ій модуль. "Дизайн" бізнес-моделі (вивчення цільової аудиторії, конкурентів, продуктів)
4-ий модуль. Маркетингова діяльність.
5-ий модуль. Побудова команди. Основи управління власним підприємством.
6-ий модуль. Фінансовий менеджмент. Основи підприємницьких фінансів.
7-ий модуль. Правові основи ведення бізнесу в Україні.

Ціль першого етапу навчання: написання власного бізнес-плану, ознайомлення з практичними кейсами та розвиток професійних навичок з менеджменту, фінансів, маркетингу, лідерства, права. 1 етап також включав самостійну роботу між модулями.

Співзасновник Veterano Coffee Валерий Липинський став гостьовим спікером програми та на своєму досвіді розказав як ідею можна втілити у соціальне підприємництво.

Іншим гостьовим спікером став Андрій Зелінський – священик УГКЦ, перший військовий капеланом при штабі АТО, член наглядової ради та викладач Українська академія лідерства; член дорадчої ради та лектор Інститут лідерства та управління УКУ; викладач УКУ та Київська Трьохсвятительська духовна семінарія УГКЦ, автор книг ”Соняхи. Духовність на час війни” та ”На ріках Вавилонських. Кілька думок про повернення”.
Після ознайомлення з основами соціального підприємництва та презентації власних ідеї учасники приступили до другого модулю на тему "Персональне лідерство. Психологія підприємницького мислення". Запрошеним спікером стала випускниця освітніх програм Української Соціальної Академії Людмила Білека, співвласниця і медичний директор тренінгового центру з домедичної допомоги TacCat. Її центр займається наданням курсів з домедичної допомоги для дорослих і підлітків, тактичної медицини для військових і спецслужб та розробляє сучасні ергономічні аптечки для повсякденного життя. Людмила поділилася своїм досвідом створення соціального підприємства та розказала про своє навчання на програмах Української Соціальної Академії. Також розповіла про роботу медичною сестрою та волонтерство в зоні бойових дій, у яких вона брала активну участь ще до створення тренінгового центру.

Вже на третьому модулі разом з Валераєм Стрильчиком та Андрієм Зелінським учасники дізналися як досліджувати цільову аудиторію, конкурентів, складати карту стейкхолдерів, формувати ціннісну пропозицію та створювати бізнес-модель. цікаву та корисну інформацію нашим викладачам

Четвертий модуль, присвячений темі маркетингу , допоміг розібратися у процесах продажів та з секретами просування продуктів. Учасникам допомагали запрошені бізнес-тренери: Олена Дейнека-Коуч - експертка з маркетингу, керівниця консалтингової компанії “Дейнека” в Тернополі та Валерий Стрильчик - коуч, ігротехнік ділових ігор, автор серії книг з тем підприємництва.
Традиційною стала зустріч учасників з цікавим місцевим підприємцем. На 4 модулі мотиваційна бесіда відбулася з Юрієм Аносовим, який займається організацією подорожей на повітряних кулях - бізнесом, що зробив Кам`янець-Подільський відомим у всій Україні.
На 6 модулі ветерани АТО та члени їх сімей освоїли фінансовий менеджмент, вчилися складати бізнес-плани та пізнавали всі деталі фандрейзингу, краудфандингу та інвестицій. Допомагали їм у цьому професійні лектори: Александра Овсянюк, викладачка Тернопільського національного економічного університету та Валерий Стрильчик, коуч, ігротехнік ділових ігор, автор серії книг з тем підприємництва. Відомий продюсер і режисер з Кам'янця-Подільського Андрій Раднюк розповів про свій величезний та цікавий шлях в продакшн індустрії.
На заключному модулі студенти курсу розглянули юридичні особливості оформлення бізнесу разом з Максимом Ільчишеним - адвокатом, керуючим партнером адвокатського об’єднання “Ільчишен та партнери”. Максим також відомий як талановитий програмний менеджер, тренер, медіатор, фахівець з організаційного розвитку.
Учасники також мали змогу отримати експертну оцінку та допрацювати свої бізнес-плани.
В цьому їм допомагали експерти з Києва, Кам’янця-Подільського та Тернополя: Іванка Бедь, Валерій Стрільчик та Галина Заячківська.
В цьому році розпочинається етап менторства, на якому всі проекти отримають індивідуальну підтримку, пізніше будуть проводитися експертні зустрічі та практичне втілення здобутих знань чекають наших учасників.

Програма триває і вже на другому етапі, з січня 2019 року, майбутні підприємці починають активно працювати над своїм бізнес-планом разом з менторами. Для цього Українська соціальна академія з партнерами програми забезпечить онлайн навчання і індивідуальне наставництво для всіх учасників. Після даного етапу матимуть опрацьований з менторами бізнес-план власного проекту.

Учасники курсу підприємництва представлять свої бізнес-плани перед експертною групою на місцевому рівні на третьому етапі програми, у травні 2019. П'ять кращих проектів будуть обрані в кожному місті як переможці грантів.

Фінальна церемонія нагородження відбудеться в Києві у червні 2019. З 10 фіналістів регіонального відбору, які представлять свої бізнес-плани в столиці, буде обрано чотири найкращі соціальні проекти. На цьому етапі кожен переможець отримає 1500 доларів США для старту.

Програма підтримки підприємців триватиме і після нагородження переможців у червні-вересні 2019 . Команда Української Соціальної Академії, ментори і викладачі програми надаватимуть безкоштовні консультації та підтримку з питань бухгалтерського обліку, юридичних послуг, просування на ринку, тощо.

Українська соціальна академія – неприбуткова організація, яка має на меті формування в Україні майбутніх лідерів та соціальних підприємців.
Мета діяльності УСА: розвиток соціального підприємництва на території України.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 22.03.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.07
27.11
30.78
30.81

Архів новин

<<Березень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31