ye-logo.v1.2

Чому народжуються діти з вадами серця?

Суспільство 7287

Хоч причини цього до кінця не вивчені, великий вплив має вірусне захворювання та прийом ліків під час вагітності, алкоголізм майбутньої ма

Вроджені вади серця – досить серйозна проблема, з якою, буває, важко впоратися. Причому, причини виникнення деяких вроджених вад серця й досі невідомі. Власне, щоб говорити про засоби запобігання вадам серця, методи лікування, варто з’ясувати, якими вони бувають.

Вроджені і набуті
Вади серця бувають саме цих двох видів. Вроджені – ті, які виникають під час внутрішньоутробного періоду внаслідок якихось змін в розвитку серця плоду. Здебільшого для того, щоб дитина могла далі жити, такі вади потребують швидкого хірургічного втручання. Тут головне – вчасно встановити діагноз і відправити дитину до столичних медиків. Загалом же більшості дітям з вродженими вадами серця потрібне хірургічне втручання – комусь раніше, а комусь – пізніше. Однак, є й такі вади (медики кажуть – несумісні з життям), які неможливо подолати. На щастя для майбутніх мам, сучасна апаратура допомагає розпізнати багато таких вад ще у допологовому періоді. І вже тоді вирішувати, як допомогти майбутній дитині. Якщо ж виявляють вади, несумісні з життям, то таку вагітність краще перервати.

Ангіна може призвести до ревматизму
Крім вроджених, є набуті вади серця – ті, які виникають внаслідок якихось змін в організмі. В Україні найчастіше це – ревматизм, який, в більшості випадків, виникає внаслідок звичайної ангіни, іноді – скарлатини чи фарингіту, які до кінця не проліковані антибіотиками. Тому дуже важливо усі вірусні інфекцї проліковувати до кінця, дотримуватися постільного режиму, пити більше рідини. Якщо відчуваєте біль у горлі, то обов’язково потрібно обстежитися, аби виключити наявність ангіни або інших інфекцій. І чітко виконувати призначення лікаря щодо тривалості лікування.

Що сприяє виникненню вроджених вад серця?
Причини більшості вроджених вад серцево-судинної системи залишаються до кінця не вивченими. При наявності в родині дитини з вродженою вадою серця ризик народження інших дітей з подібними вадами зростає. Деякі дослідження свідчать, що існує деяка сезонність в народженні дітей з вадами серця. Наприклад, є дані, що діти з вродженими вадами серця народжуються частіше з жовтня по січень. Сезонні коливання виникнення таких вад, швидше за все, пов’язані з вірусними захворюваннями. А, як стверджують науковці, найнебезпечнішими для розвитку вад серця у дитини є перші 6-8 тижнів вагітності. Доведена така негативна дія на плід вірусу краснухи. Є припущення, що віруси грипу й ще деякі віруси, які жінка «підхопить» під час вагітності, можуть сприяти виникненню вроджених вад серця у майбутньої дитини. Однак, хвороба майбутньої матері не обов’язково потягне за собою якісь вади розвитку дитини. Погано, коли до цього прикладуться ще додаткові фактори. Наприклад, важкий перебіг вірусного захворювання, його ускладнення, наявність генетичної схильності, якщо майбутня мама курить, вживає спиртні напої.
Велику роль у виникненні вроджених вад серця відіграє хронічний алкоголізм матері. У третини таких матерів народжуються діти саме з вадами серця. У жінок, які страждають на діабет, теж частіше, ніж у здорових, народжуються хворі діти. Факторами ризику також є ендокринні захворювання батьків, загрози переривання вагітності, мертвонародження в минулому.
Особливе значення має прийом вагітною лікарських препаратів. Особливо небезпечні антибіотики, комбіновані протизастудні засоби. Зокрема ті, які у своїй назві мають сполучення «флю», «грип». Такі ліки мають досить сильний вплив на судини – вони можуть звужувати чи розширювати судини плаценти. І це не враховуючи впливу на плід речовин, які містяться в ліках. Такі препарати взагалі не варто приймати тривалий час, лише одну-дві пігулки у крайньому випадку. Однак, під час вагітності краще уникати будь-яких препаратів, у тому числі і вітамінів.

Блідість і навіть рум’янець можуть свідчити про вади серця
Запідозрити, що у дитини чи молодої людини не все гаразд із серцем, можна й за деякими зовнішніми ознаками:
- посиніння губ, кінчика носа, пальців;
- нездоровий рум’янець, який з’являється, здебільшого, при фізичному чи емоційному напруженні;
- задишка чи дискомфорт у грудях при фізичному навантаженні;
- запаморочення чи непритомність при фізичному навантаженні;
- якщо, граючись з однолітками, дитина періодично присідає відпочити.
Якщо якісь з перерахованих ознак ви помітили у своїх рідних чи у себе, потрібно негайно звернутися до лікаря й пройти обстеження.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую