ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Дипломи під загрозою?

Суспільство 5842
Фото: mia.km.ua

Студентам хмельницького вишу «забули» повідомити про відсутність у закладу ліцензії на підготовку фахівців з обраних ними спеціальностей.

Як інформує УМВС України в Хмельницькій області, дирекція відомого у обласному центрі інституту, аби не втратити платіжоспроможних здобувачів вищої освіти, «забула» їм повідомити про те, що у навчального закладу у самий розпал навчального процесу закінчилася ліцензія на підготовку фахівців з низки спеціальностей, а продовжити її вони чи то не змогли, чи просто не забажали. В результаті молоді люди навчалися, навіть і не підозрюючи, що їх вища освіта під загрозою.
Працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Хмельницькій області швидко викрили хитромудру оборудку посадових осіб навчального закладу. Як з`ясувалося, останні, не дотримуючись ліцензійних умов прийому та надання освітніх послуг, переконали студентів у тому, що по закінченні навчання вони без проблем зможуть отримати дипломи спеціаліста за спеціальністю «Конструювання та технології швейних виробів», але обіцянки своєї не дотримали. Хлопці та дівчата справно здавали сесії та сплачували за навчання, але отримати омріяний документ по закінченні так і не змогли, бо як виявилося, їх рідний інститут ще у 2011 році позбувся права готувати фахівців з цього напрямку. Як вже згадувалося, у освітнього закладу закінчилася ліцензія, яка так і не була вчасно продовжена. В результаті дирекція не виконала свою обіцянку щодо видачі дипломів, а, натомість заволоділа грішми студентів на суму 100 тисяч гривень, які вони справно вносили за навчання.

За фактом шахрайських дій, вчинених посадовими особами інституту, відкрито кримінальне провадження за ч. 2 статті 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п‘яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую