ye-logo.v1.2

Альтернативний спорт, або Як тримати себе у формі без фітнесу і тренажерів

Суспільство 3398
Аліна (на фото) займається тенісом з трьох років.
Аліна (на фото) займається тенісом з трьох років.. Фото: Дмитра Скрипника

Усі мріють бути здоровими та красивими. Насправді – це не так важко!

 Просто інколи потрібно себе обмежувати у спокусах та дотримуватися простих правил здорового харчування, або ж принаймні не зловживати «шкідливими» продуктами харчування. Та чи можна підтримувати себе у хорошій формі, не займаючись поширеними серед більшості фітнесом, танцями і тренажерами? Кореспонденти «Проскурівського телеграфу» стверджують, що можна. Ми на собі перевірили, наскільки «чистить» мозок і додає фізичних навантажень після робочого тижня активний відпочинок. Отож: чим і де можна зайнятися, яка від того користь і скільки коштує спортивна екіпіровка до того чи іншого виду спорту?


Теніс
Теніс, як і більшість індивідуальних видів спорту, дорогий. Та, за словами старшого тренера ДЮСШ №3 Наталі Трембіцької, ефект того вартий, адже при грі в теніс задіяні усі можливі групи м’язів. «Для того, щоб зрозуміти тонкощі гри в теніс, потрібно, як мінімум, три роки. А якщо коротко, то суть гри: попади в десятку і відбий з одного відскоку», – каже Наталя В’ячеславівна.
У зимовий період дорослі грають у спортивному залі, який орендують лише після дев’ятнадцятої години, бо до того, тут займаються діти. А влітку – на дев’яти кортах, що на території школи та тих, які розміщені на вулиці Чорновола, поблизу пивзаводу.
Для того, щоб придбати повний комплект екіпірування, до якого входять: ракетка, м’ячики та кросівки, потрібно близько двох тисяч гривень. У грі в теніс дуже важливою є ракетка, тому при її виборі варто враховувати і виробника і якість матеріалу, з якого вона зроблена, і розмір ручки. «Ракетки поділяються на «Запорожці», «Жигулі» та «Мерседеси», – пояснює Наталя Трембіцька – Їздити можна на усіх автомобілях, але з першого швидкість у 200 кілометрів за годину не витиснеш. Те саме стосується і ракетки – грати можна будь-якими, але ефект буде різний. Тому ракетка підбирається індивідуально для кожного гравця». Не менш важливе у тенісі і взуття, тому при виборі кросівок варто звернути увагу на підошву. В тенісі багато спеціального прикладного кроку, тож краї підошви повинні бути м’яко заокруглені, а сама підошва пласкою, щоб зручно було сковзати по підлозі.
«Є два види спорту, де задіяні найбільша кількість груп м’язів, – це басейн і теніс – зауважує старший тренер, – але поки вода у нашому басейні, що в Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді, все ще дезінфікується хлором, а він, як відомо, шкідливий для гайморових пазух, то найкориснішим із того, чим можна займатися у нашому місті, залишається теніс».
Пограти в теніс можна: ДЮСШ №3
Вул. Прибузька, 3/1
Тел.: 71-95-29, 067 382 86 50

Ковзани
Ковзани – це спорт родом із дитинства. У більшості тих, чиє дитинство припало на радянський період, були три види зимового катання: санки, лижі та ковзани. Сьогодні ковзани дуже часто – данина моді. Однак користь від катання не поменшала. Тому тим, хто засиджується в офісі, не є прихильником спортивних залів або ж полюбляє все нове, варто звернути увагу (якщо ви ще не пробували) на ковзани. Якщо у вас є власні ковзани, то можна згадати або вдосконалювати свої навички на міських водоймах, де є умови. Однак, зважаючи на постійні снігопади, тим, хто вперше наважується стати на ковзани, варто все ж таки це робити ну хоча б на критій ковзанці. «Нічого складного у цьому катанні немає», – переконаний інструктор Вадим Харісов. За період роботи на ковзанці «Льодовиковий період» він бачив людей із різним рівнем вміння і стверджує, що відчуття страху – головна причина того, чому ви можете відразу впевнено себе вести на ковзанці. «Найголовніше для нормального процесу навчання – це тримати рівновагу, – переконаний Вадим Харісов. – Люди є різні, одні з першого моменту добре володіють своїм тілом, а інші – довго не можуть опанувати себе. Тому лише тоді, коли людина відчує своє тіло стоячи на ковзанах, можна навчити її кататися».
При катанні навантаження спрямоване на коліна, ноги, стегна і спину – це основна група м’язів, яка задіяна в цьому виді спорту. До того ж, ним займаються на свіжому повітрі. Якщо ви вперше стали на ковзани, варто пам’ятати про правильне положення тіла: корпус тіла нахилений трохи вперед, при цьому спина рівна, коліна зігнуті так, щоб вони знаходилися паралельно із пальцями ніг.
При купівлі ковзанів варто враховувати: для дітей – ті, які фіксують гомілковостопний суглоб, а для дорослих – щоб були зручні, як власне взуття. Однак, варто враховувати, що ковзани для фігурного катання і хокею відрізняються – у них різна система відштовхування від льоду.
Ковзанка «Льодовиковий період»
Вул. Проскурівська, сквер ім. І.Франка,
Тел.: (063) 6000-146

Скелелазіння
Чудовою альтернативою спортзалу може бути скелелазіння або болдерінг – лазіння по невисоких скелях, короткими, але складними маршрутами. Останнім в Хмельницькому можна займатися в будь-яку пору року завдяки тренажеру «First Bouldering», котрий функціонує у приміщенні заводу «Новатор».
За словами інструктора зі скелелазіння Юрія Пузанкова, заняття болдерінгом зміцнюють м’язи, розвивають гнучкість, силу та витривалість, дуже корисні для хребта, для людей, котрі ведуть малорухливий спосіб життя. Крім того, лазіння по площині з гострим кутом, а то й взагалі по відвісних ділянках, дає неабияке психологічне розвантаження. Адже під час цього треба бути зосередженим на трасі, а тому часу думати про проблеми та життєві труднощі немає.
«Це азарт, адреналін, боротьба зі своїми страхами. Після проходження маршруту з’являється впевненість у собі та відчуття, що недосяжних цілей немає. Людина розкриває свій потенціал та може досягнути успіху в інших сферах», – розповідає Юрій.
Для заняття запропоновані траси різного рівня складності, тому тут займаються як діти з шести років, так і ті, кому за 60... Зачіпки на стінах з’ємні, тому маршрути постійно змінюються, так що нудьгувати не доведеться навіть найвибагливішим спортсменам.
Інструктор завжди прийде на допомогу, проведе розминку, підкаже, з чого краще починати, індивідуально підбере траси та підстрахує під час лазіння.
«В залі завжди є один-два атестовані інструктори, які здатні не лише оцінити фізичні можливості людини та проінструктувати з техніки безпеки лазіння, а й можуть дати рекомендації з харчування», – розповідає Юрій Пузанков.
Тренажер «First Bouldering» працює щодня з 16 до 20 години, субота, неділя – вихідні, за адресою: вулиця Молодіжна, 14/3а (приміщення заводу «Новатор»).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую